Materiał Partnera Dlaczego warto wybrać szafę wnękową na wymiar?

Dlaczego warto wybrać szafę wnękową na wymiar?

Prawdziwą udręką dla właścicieli niewielkich mieszkań lub po prostu posiadaczy wielu rzeczy jest brak miejsca na ich przechowywanie. W ten sposób powstaje bałagan i nagromadzenie zbędnych przedmiotów w miejscach codziennego użytku. To natomiast znacząco pogarsza komfort mieszkania. Aby tego uniknąć, wystarczy zdecydować się na pojemną szafę wnękową, która pomoże nam zadbać o porządek. Podpowiadamy, co warto wiedzieć, wybierając taki mebel.

Rozmiar dopasowany do możliwości

Tak naprawdę szafę wnękową da się wykonać wszędzie, co jest niekwestionowaną zaletą takiego rozwiązania. Może to być przestrzeń trudna do zagospodarowania w inny sposób jak np. wnęka znajdująca się pod skosem dachowym, ale też po prostu wydzielony fragment pomieszczenia, który zostanie zabudowany od sufitu, aż po podłogę. Inną ciekawą, a także bardzo praktyczną opcją jest wbudowanie szafy w ścianę dzielącą dwa pomieszczenia, co pozwoli mieć do niej dostęp z obu stron. Wyznacznikiem tego, jak głęboka powinna być szafa wnękowa, są wieszaki i to jakie ubrania będziemy na nich umieszczać. Aby bez problemu powiesić nie tylko niewielkie bluzki i koszule, ale też marynarki i kurtki najlepiej, żeby było to ok. 65 cm. Natomiast wysokość i szerokość uzależnione są od dostępnego miejsca, a także naszych preferencji.

Personalizacja układu wnętrza

To bezsprzecznie największa zaleta szafy wnękowej, gdyż w zależności od tego, co planujemy w niej przechowywać, bez problemu możemy dobrać odpowiednie wyposażenie i jego rozmieszczenie. Podstawą praktycznie każdej szafy jest oczywiście drążek na wieszaki, którego optymalna wysokość, aby nic się nie pomięło to ok. 150 cm. Jeśli chodzi o wielkość oraz odstępy między półkami ta kwestia uwarunkowana jest indywidualnymi potrzebami. Warto pamiętać, że te, przeznaczone na buty lub większe akcesoria (m.in. torebki) powinny być wyższe niż te na ubrania. Ostatnim ważnym elementem wyposażenia szafy są szuflady na bieliznę, skarpetki, czy szaliki, które najwygodniej, żeby miały kilkanaście centymetrów głębokości, oraz na biżuterię, paski itp., które mogą być płytkie.  

Różnorodna zabudowa

Równie ważna, jak układ wnętrza jest także zewnętrzna zabudowa, stanowiąca istotne dopełnienie wystroju wnętrza w pomieszczeniu, gdzie będzie się znajdować szafa. Firma Fest Meble Karol Owczarczyk do wykonywania mebli wykorzystuje przede wszystkim wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowane drewno, co gwarantuje wytrzymałość oraz wyjątkową estetykę produktów. Inną możliwością jest także wybranie jako materiał płyty MDF, akrylowej, fornirowanej lub lakierowanej. Oprócz tego istotne ze względów praktycznych jest również to, czy drzwi będą otwierane w sposób klasyczny, czy przesuwnie. Te pierwsze wymagają więcej przestrzeni.

Opracowanie:

Fest Meble Karol Owczarczyk

Brodnica , Wrzosowa 14

Podziel się