Artykuł sponsorowany Dlaczego warto wybrać drewniany blat do kuchni?

Dlaczego warto wybrać drewniany blat do kuchni?

Blat jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Biorąc pod uwagę, że na rynku wciąż pojawiają się nowe materiały kompozytowe, zaprojektowanie kuchni w wymarzonym stylu jest zdecydowanie łatwiejsze. Blat kuchenny może całkowicie zmienić wygląd wnętrza. Dlatego dobrze się zastanów, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Lite drewno jest nadal bardzo popularnym materiałem.

Unikatowy

Każdy blat wyróżnia się naturalnym pięknem. Nie ma dwóch takich samych elementów drewna. Mokko Carpenters Bartłomiej Nowak zwraca uwagę na to, że ziarno na każdym pojedynczym blacie jest wyjątkowe. Dzięki temu wygląda wspaniale zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej kuchni.


Zawsze modne

Pasuje prawie do wszystkich stylów i kolorów. Nic nie przebije naturalnego ciepła prawdziwego drewna. Klienci coraz częściej decydują się na ciepłe, naturalne kolory i materiały w swoim domu. Lite drewno jest materiałem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Gwarantuje, że kuchnia zawsze będzie na czasie.

Im starsze drewno, tym lepsze.

Blaty z naturalnego drewna zawsze świetnie wyglądają. Z upływem lat będzie się prezentował coraz lepiej. Nabierze wyjątkowego charakteru. Pokryje się patyną, która pogłębi naturalny kolor. W przeciwieństwie do wielu innych materiałów na rynku, nawet po upływie wielu lat zachowa swój charakter i wyjątkowy wygląd.

Pożegnaj się z niedoskonałościami.

Jedną z największych zalet blatów z litego drewna jest możliwość szlifowania niedoskonałości. Wgniecenia można wypełnić, a plamy i zadrapania wypolerować lub szlifować i ponownie uszczelnić. Naprawa drewnianego blatu jest dużo łatwiejsza i szybsza niż laminowanego lub kamiennego. Po zainstalowaniu solidnych blatów z naturalnego drewna trzeba je uszczelnić. Wtedy woda nie będzie wnikać w powierzchnię. Należy to później robić raz do roku, chyba że zostanie wykonana jakakolwiek praca. Niezastosowanie się do tej zasady może spowodować wypaczenie i uszkodzenie blatu roboczego.

Właściwości antybakteryjne

Drewno jest naturalnie higieniczną powierzchnią do kuchni. Ma bowiem właściwości antybakteryjne.

Mocne i trwałe

Dobrej jakości drewniane blaty są mocne i trwałe. Naturalna integralność litego drewna zapewnia wszechstronność. W przeciwieństwie do wielu innych materiałów doskonale znoszą duże ciężary i obciążenia. Są łatwe w montażu. Można je obrabiać i ciąć na miejscu za pomocą konwencjonalnych elektronarzędzi.

Pochłania dźwięk

Drewno jest cichsze od innych materiałów, takich jak granit, czy marmur. Dlatego, że jest mniej gęste i miększe. Dlatego pochłania dźwięk i nie rezonuje.

Nie jest tak drogie jak myślisz.

Wybór gatunków drewna jest ogromny. Każdy znajduje się w innej cenie. Na pewno więc znajdziesz coś dla siebie. Pod względem ceny znajduje się w środku. Drewniany blat nie jest tak taki jak laminowany, ani tak drogi jak granit.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter