Artykuł sponsorowany Dlaczego warto odnawiać stare meble?

Dlaczego warto odnawiać stare meble?

Renowacja mebli to sposób na nadanie im drugiego życia bądź tylko odświeżenie. Zarówno meble tapicerowane, jak i drewniane oraz różnego rodzaju antyki po latach użytkowania potrzebują odnowy i nieco pielęgnacji, by zyskać dawny, piękny wygląd. W zależności od rodzaju materiału konieczne jest dobranie odpowiednich metod i środków, które pomogą w wykonaniu renowacyjnych czynności, nie powodując dodatkowych uszkodzeń. Jakie korzyści niesie ze sobą odnawianie starych mebli? Dlaczego warto to robić?

Meble tapicerowane

To jeden z najpopularniejszych rodzajów mebli dostępnych na rynku, cieszących się ogromnym zainteresowaniem wśród szerokiego grona klientów. Wszystko za sprawą ich uniwersalności oraz niezliczonych możliwości doboru koloru i struktury materiału. Do zalet mebli tapicerowany zaliczyć trzeba również praktyczność. Chodzi tu przede wszystkim łatwość utrzymania ich w czystości oraz wygodę użytkowania. Usługi tapicerskie, które oferuje firma Antyki i Renowacja Mebli Jarosława Kosowskiego, obejmują przede wszystkim odnawianie zniszczonej, nienadającej się już do użytku tkaniny. Wykonywane czynności dostosowywane są do indywidualnych preferencji, pod względem kolorystycznym oraz dopasowaniem ich do stylu wnętrza, w którym mają się znajdować. Renowacja mebli tapicerowanych to szybki, prosty i co najważniejsze tani sposób na zmianę aranżacji pomieszczenia. Sypialnia czy salon dzięki odnowionej kanapie, sofie lub fotelowi zyska inny charakter, nie uszczuplając domowego budżetu. To również dobre rozwiązanie dla miłośników kupowania używanych, stylowych mebli, które zachwycają swoją oryginalnością i niepowtarzalnym klimatem poprzednich epok. Idealnie sprawdzą się w eklektycznych wnętrzach, gdzie z pozoru panuje aranżacyjny chaos.

Meble drewniane

Drewno to ponadczasowy i uniwersalny surowiec, z którego produkuje się różnego rodzaju meble, m. in. stoły, krzesła, szafy czy komody. Niejedne piwnice czy inne miejsca służące do przechowywania najróżniejszych przedmiotów, skrywają w sobie wyjątkowe, aczkolwiek zakurzone meble. Renowacja nada im drugie życie, przez co będą one stanowiły oryginalny i niespotykany w sieciowych salonach meblowych element wyposażenia wnętrz. Dzięki temu znacząco wzrośnie ich wartość. Jak mówią specjaliści z firmy Jarosława Kosowskiego, w przypadku drewnianych mebli proces renowacji powinien rozpocząć się od usunięcia starej zalegającej warstwy lakieru oraz wyszlifowania powierzchni. Wszelkie ubytki należy wypełnić specjalną szpachlą do drewna. Oczyszczony mebel można pokryć lakierem, olejem, bejcą lub impregnatem, w zależności od tego jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Ciekawym rozwiązaniem może być również użycie farby. Bez względu na to, jaki kolor wybierzemy, kryjący preparat sprawi, że wizualnie mebel będzie nie do poznania. Wymiana uchwytów to uzupełniający detal, dzięki któremu podkreślona zostanie metamorfoza starego mebla.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas