Materiał Partnera Czym się kierować podczas wyboru mebli kuchennych?

Czym się kierować podczas wyboru mebli kuchennych?

Estetyka mebli kuchennych ma znaczenie tak samo jak i ich funkcjonalność. W kuchni spędzamy wiele czasu przy przygotowywaniu posiłku, musimy znaleźć miejsce na krojenie, na poukładanie misek czy garnków podczas pracy.  Jakie więc wybrać meble, aby spełniały obie te funkcje, a jednocześnie były tanie? Na jakie fronty szafek kuchennych się zdecydować? Jakie wybrać blaty kuchenne?

Fronty szafek kuchennych

Jeżeli wybierzemy już styl naszej kuchni (tradycyjny lub nowoczesny) musimy zdecydować się na fronty szafek kuchennych, które pełnią funkcję reprezentacyjną. Mamy do wyboru fronty z litego drewna (sosna, buk, dąb) – naturalne i trwałe. Bardzo popularne są również fronty z fornirowanej płyty wiórowej Wyglądem przypominają drewno, a są o wiele tańsze. Mamy możliwość wykorzystania także laminowanej płyty wiórowej, ta jednak nie jest tak trwała. Odpornymi frontami są także te wykonane z płyty MDF czy ze stali nierdzewnej. Wbrew pozorom drzwiczki ze stali mogą być bardzo lekkie. Ciekawym rozwiązaniem są także fronty ze szkła, a jeżeli chcemy nieco różnorodności możemy wybrać opcję mieszaną, kombinowaną. Profesjonalne firmy typu Mar&paw Mariusz Pelc oferują nam gotowe szafki kuchenne lub wykonane specjalnie pod nasze zamówienie. Meble na wymiar mają ten wielki plus, że są dostosowane do naszych potrzeb, wymagań, stylu oraz niestandardowych wymiarów naszej kuchni. Meble mogą być wysłane bezpośrednio do naszego domu.

Blaty kuchenne

Blaty kuchenne ściśle łączą się z funkcjonalnością, gdyż to na nich często stawiamy gorące naczynia, nierzadko coś kroimy, rozlewamy itp. Warto więc zdecydować się na blat odporny na zabrudzenia, zarysowania. Mamy do wyboru blaty laminowane (mogą jednak pęcznieć pod wpływem wody), połyskliwe (nieodporne na zarysowania). Dobrym rozwiązaniem są wykonane z żywic epoksydowo-akrylowych. Najbardziej trwałymi opcjami są blaty wykonane z kamienia, marmuru, granitu. Są jednak drogie, a poza tym marmur trzeba impregnować, najłatwiej z kolei zadbać o czystość blatu z granitu. Nowoczesnymi opcjami są z kolei blaty ze szkła czy ze stali – eleganckie i odporne. Musimy połączyć ich funkcjonalność z estetyką, która nam odpowiada oraz z wybranym stylem naszej kuchni. Jedynym ograniczeniem są nasze możliwości finansowe, które możemy przeznaczyć na naszą wymarzoną kuchnię.

Opracowanie:

Mar&paw Mariusz Pelc

Elbląg , Sadowa 17 lok. 2

  • tel. 790 822 220

Podziel się