Artykuł sponsorowany Czym są obrazy z mchu leśnego?

Czym są obrazy z mchu leśnego?

Motywy florystyczne wprowadzają do wnętrza spokojną, pozytywną aurę. Zieleń wykorzystywana w aranżacji przestrzeni użytkowej ma potencjał wyciszający i łagodzący nerwy. W połączeniu z wartościami ekologicznymi, o których przypomina, tworzy przekonanie, że dana placówka bądź domownicy cenią kwestie dotyczące ochrony środowiska. Aby uzyskać takie efekty, warto zastanowić się nad zakupem obrazu z mchu leśnego.

Niezależnie od tego, czy urządza się mieszkanie, dom bądź biuro, należy pamiętać o wykorzystaniu siły roślin w celu osiągnięcia unikalnego wystroju. Istnieje wiele kwiatów doniczkowych charakteryzujących się stosunkowo niskimi wymaganiami pielęgnacyjnymi przy dużych walorach estetycznych. Przykładowy skrzydłokwiat czy okazały zamiokulkas są w stanie wprowadzić zaciszny, stonowany nastrój, często pożądany przy kontakcie z klientem. Można jednak wskazać rozwiązanie, które będzie potrzebować jeszcze mniejszego stopnia zaangażowania: są to obrazy z mchu leśnego. To nieszablonowa dekoracja ścienna, przeznaczona do instalacji zarówno w prywatnych kątach, jak i miejscach pracy.

Instalacje z mchu leśnego – efektowny element wystroju

Przed ostatecznym „namalowaniem” obrazu surowiec musi zostać poddany specyficznej obróbce. Trzeba pamiętać, że opisywana instalacja wykorzystuje roślinność, którą należy odpowiednio „uśpić” za pomocą określonych preparatów – chodzi o to, aby powstrzymać jej wzrost. W dalszym ciągu mech przykleja się do płyty MDF, OSB lub korka, a później wkłada w odpowiednie ramy, nieprzytłaczające jej charakteru – dodaje pracownik firmy Kreatywna Zieleń. Wielkość ozdoby jest dostosowana do indywidualnego zamówienia klienta, tak, aby móc jak najlepiej dopasować ją pod warunki przestrzenne. Montaż odbywa się za pomocą kołków montażowych, kleju lub taśmy. Obiekt nie narzuca konieczności spełnienia skomplikowanych warunków pielęgnacyjnych.

Dekoracja wnętrza za pomocą opisywanej ozdoby wycisza przestrzeń, zarówno metaforycznie, jak i w przenośni. Większe panele pokryte tego rodzaju roślinnością często wykazują częściowe działanie wygłuszające – dźwięki miękko rozchodzą się po ich powierzchni. Obraz z mchu leśnego nie wywołuje alergii: jest kompletnie bezpieczny dla osób skłonnych do różnorakich uczuleń ze względu na substancje stabilizujące wzrost oraz antystatyczność. Ostatnia z wymienionych cech sprawia, że instalacja nie przyciąga kurzu, nie wymagając tym samym regularnego czyszczenia. Zielony, spokojny kolor oddziałuje kojąco na zdrowie psychiczne osób użytkujących pomieszczenie, a także stanowi estetyczny element wystroju.

Jak pielęgnować obraz z mchu leśnego?

Jedynym warunkiem, jaki wymaga dekoracja, jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza, sięgającej od 40 do 60%. Warto również pamiętać, że najlepszym miejscem instalacji będzie punkt ściany, który nie jest narażony na nadmierne nasłonecznienie. Poza tym tak przygotowanemu mchowi nie jest potrzebne podlewanie, zraszanie czy nawożenie. Stabilizacja, czyli zatrzymanie jego wzrostu za pomocą właściwych preparatów sprawiła, że przycinanie rośliny nigdy nie będzie konieczne: zatrzymała się na poziomie, który osiągnęła w dniu obróbki. Taka impregnacja umożliwia długoletnie cieszenie się z nieblaknącej barwy i struktury obrazu bez żadnej pielęgnacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas