Artykuł sponsorowany Czym różnią się świece sojowe od parafinowych

Czym różnią się świece sojowe od parafinowych

Jednym ze sposobów na zorganizowanie relaksującego wieczoru jest zapalenie świec o przepięknym zapachu, który z pewnością umili czas. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość kupowanych produktów. Na rynku można znaleźć między innymi świece sojowe oraz świece parafinowe. Czym się od siebie różnią i który z nich lepiej wybrać? Które są bezpieczniejsze w użytkowaniu?

Dlaczego świece parafinowe nie są dobrym wyborem? 

Producenci świec zapachowych oferują różne produkty i trudno zdecydować się na zakup konkretnych. Mimo tego, że świece z parafiny są tanie, to będą o wiele gorszym wyborem niż świece sojowe. Trzeba wiedzieć przede wszystkim, że substancja staje się szkodliwa w procesie spalania. Wytwarzają się wówczas trujące związki chemiczne, które podczas dłuższych sesji przy świecy mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie.

Mowa tutaj o rakotwórczym benzenie, toluenie, który wywołuje zawroty głowy i senność czy ołowiu, który przedłuża żywotność knota, ale może źle wpływać na gospodarkę hormonalną. Oprócz tego mają wyższą temperaturę spalania niż sojowe, dlatego wystarczają na krócej.

Jakie są zalety świec sojowych? 

Korzystanie ze świec parafinowych niewątpliwie nie jest najlepszym pomysłem. Wybór naturalnych produktów będzie zdecydowanie rozsądniejszy. O to, dlaczego warto sięgać po takie zapachy, zapytaliśmy producenta świec sojowych, który wyjaśnił:

- O świecach sojowych warto wiedzieć przede wszystkim, że powstają z biodegradowalnego wosku, który jest w 100% naturalny. Podczas spalania nie wydzielają się szkodliwe substancje, więc nadają się do używania przy alergikach, dzieciach i kobietach w ciąży. Poza tym mają niższą temperaturę spalania niż te z parafiny, więc ryzyko poparzenia się jest mniejsze.

Wspomniana przez naszego rozmówcę temperatura spalania wpływa też na to, że wegańskie świece sojowe palą się długo. Dla osób, które dbają o planetę, istotne z pewnością okaże się, że są produkowane wyłącznie na bazie wegańskich produktów, dzięki czemu nie cierpią wówczas zwierzęta. Poza tym soja jest biodegradowalna i ekologiczna. Wosk sojowy ma neutralny charakter, co daje szerokie pole do popisu producentom – mogą tworzyć różne kompozycje zapachowe za pomocą olejków eterycznych. Świece sojowe są zatem lepszym wyborem od parafinowych pod każdym względem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas