Artykuł sponsorowany Czym jest baby shower i jak je zorganizować?

Czym jest baby shower i jak je zorganizować?

Baby shower, czyli przyjęcie na cześć dziecka, które niedługo się narodzi to tradycja, które przywędrowała do Polski z USA, Wielkiej Brytanii, czy z Niemiec. Jest ono wyrazem troski o kobietę ciężarną, a także tego, że rodzina i przyjaciele nie mogą doczekać się przyjścia na świat maluszka, któremu z tej okazji przygotowuje się różne prezenty. Baby shower to również okazja do zrelaksowania się przyszłych rodziców, którzy z pewnością przeżywają w okresie ciąży szczególny „gorący” czas.

Baby shower – jak wygląda?

Baby shower najczęściej organizowane jest w domu. Liczy się bowiem swobodna i kameralna atmosfera. Przyjęcie to może dotyczyć tylko płci żeńskiej, kiedy to przyszła mama zaprasza na uroczystą herbatkę przy cieście swoje najbliższe przyjaciółki, matkę i teściową, a także siostry i kuzynki. Wersja szersza z pełną listą gości wypełnioną rodziną, przyjaciółmi i znajomymi, również jest coraz częściej wybierana. Baby shower może bowiem być przygotowywane w restauracji, kawiarni, w ogrodzie, pod namiotem bankietowym, czy też w innych miejscach. Liczy się jednak zawsze swobodna atmosfera, wspólne spędzenie czasu i przede wszystkim charakter imprezy – podczas baby shower w centrum zainteresowania są przede wszystkim przyszła mama, jej nienarodzone jeszcze dziecko, oraz ojciec.

Jak przebiega najczęściej takie przyjęcie? Ma ono luźną i zabawową atmosferę, pozbawioną m.in. alkoholu. Najczęściej – jak już wspomniano – jest to poczęstunek kawowy wraz z deserem, podczas którego zgromadzeni bawią się w różne śmieszne, a czasem nawet infantylne zabawy. Mowa np. o przewijaniu lalki na czas, o przebieraniu lalek w ubranka, o wymyślaniu imienia dla dziecka, czy zgadywaniu jak będzie wyglądało i czym będzie zajmowało się w przyszłości. Często udzielane są również porady rodzicom oraz pierwsza pomoc – prezenty dla dziecka i rodziców w formie wyprawki. Wręczane są śpioszki, pieluchy, przewijaki, nosidełka, zabawki, a nawet wózki!

Baby shower w domu – jak go przygotować?

Dzisiaj baby shower najlepiej przygotować w domu. Kup przyjemne i śmieszne kapcie dla każdego z gości – możesz zamówić takie wyroby według własnego projektu – przygotuj kilka ciast i innych deserów, oraz kawy i herbatę. Salon, czy jadalnię przystrój zaś w specjalne dekoracje na baby shower, które można kupić w specjalistycznych sklepach z akcesoriami na różne imprezy. Szerokim asortymentem pochwalić się może m.in. firma YOURPART, gdzie dostaniesz różnokolorowe balony, talerzyki jednorazowe baby shower, serwetki, girlandy w różne kształty,  kubeczki, czy inne ciekawe produkty. Kreatywnym pomysłem są między innymi specjalne linki z klamerkami, na których zawieszone są mini ubranka dla dzieci. To one mogą stać się swoistą księgą gości, którzy wpiszą na nich życzenia dla maluszka. Świetna zabawa i ponadczasowa, bezcenna pamiątka, gwarantowane!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas