Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się plisy okienne?

Czym charakteryzują się plisy okienne?

Przy kompletowaniu wyposażenia domowych i biurowych pomieszczeń wiele osób zastanawia się nad wyborem odpowiednich osłon na okno. Na rynku dostępne są różne produkty spełniające z powodzeniem zarówno funkcje estetyczne, jak i użytkowe. Obecnie coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są żaluzje plisowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wspomnianych modeli, powinieneś zapoznać się z treścią niniejszego artykułu.

Najważniejsze informacje o plisach okiennych

Mianem plis okiennych określa się specjalne konstrukcje złożone z dwóch ruchomych profili oraz znajdującej się między nimi miękkiej tkaniny. Splisowany, zwinięty w harmonijkę materiał przylega ściśle do okna, tworząc stylowe zakładki. Plisy okienne kupione we Wrocławiu lub w innym mieście w zależności od okoliczności można zwijać od góry, lub od dołu, zasłaniając całe okno lub tylko jego fragment. Odpowiednio ustawione żaluzje plisowane umożliwiają zatem łatwe sterowanie poziomem światła przenikającego do wnętrza budynku. Żaluzje plisowane mają wiele zalet. Artykuły te można nabyć w różnych wersjach kolorystycznych, kształtach i rozmiarach. Dzięki temu każda osoba zainteresowana zamontowaniem plis w oknach bez trudu znajdzie rozwiązanie idealnie dopasowane do swych potrzeb. Plisy cechuje uniwersalność zastosowania. Doskonale sprawdzają się one zarówno w przypadku okien dachowych, jak i balkonowych. Można je instalować w intensywnie nasłonecznionych pomieszczeniach z oknami skierowanymi na południe, jak również w ciemniejszych wnętrzach zlokalizowanych w północnym skrzydle domu. Osłony te są proste w obsłudze. Wyróżnia je także łatwość czyszczenia. Do usunięcia widniejących na nich zabrudzeń wystarczy użyć wilgotnej ściereczki albo odkurzacza.

Montaż plis okiennych

Plisy okienne to produkty, które można w szybki i bezproblemowy sposób zamontować przy użyciu jednej z dwóch metod. Wśród nich wymienia się:

  • montaż inwazyjny;

  • montaż bezinwazyjny.

Montaż inwazyjny plis nabytych w takich sklepach, jak producent rolet Cerchem, może odbywać się w świetle szyby lub na prowadnicach. W tym pierwszym przypadku na krawędziach okna występują niewielkie prześwity. W drugim natomiast zasłonięta jest cała rama okienna. Z kolei montaż bezinwazyjny przebiega przy użyciu specjalnych taśm i zaczepów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter