Artykuł sponsorowany Czy oświetlenie LED jest ekonomiczne?

Czy oświetlenie LED jest ekonomiczne?

Oświetlenie LED jest pod wieloma względami bezkonkurencyjną technologią, która dzisiaj wykorzystywana jest na coraz szerszą skalę. Wpływa na to doskonała jakość światła i wszechstronność zastosowań lamp LED, ale kluczową ich zaletą jest wyjątkowa energooszczędność. To właśnie możliwość generowania znacznych oszczędności przyczynia się do coraz większej popularności technologii LED. Z czego dokładnie wynika jej ekonomiczny charakter?

Oświetlenie LED a zużycie energii

Oświetlenie, zwłaszcza stosowane na większą skalę, a więc w obiektach przemysłowych, biurowych czy też na zewnątrz, np. na ulicach, odpowiada za znaczną część poboru prądu. W praktyce przekłada się to na wysokie rachunki za energię elektryczną. Poszukiwanie oszczędności na tym właśnie polu jest więc zrozumiałe i – dzięki technologii LED – łatwe do zrealizowania.

Niewątpliwie główną zaletą oświetlenia LED i zarazem powodem, dla którego coraz częściej wypiera ono tradycyjne źródła światła jest jego energooszczędność. - Przekonuje specjalista reprezentujący firmę MTLed, której specjalnością jest przemysłowe oświetlenie LED. - W trakcie pracy diody LED zużywają o wiele mniej prądu w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia. Szacuje się, że ich zapotrzebowanie na energię elektryczną jest mniejsze nawet o 60%. Równocześnie strumień światła emitowany przez lampy LED jest mocniejszy niż w przypadku zwykłych świetlówek, a do tego diody natychmiast po włączeniu świecą z pełną mocą, wobec czego nie zużywają dodatkowej energii na nagrzewanie.

Oszczędności na oświetleniu LED są odczuwalne szczególnie w przypadku wykorzystywania tej technologii na większą skalę i przez dłuższy czas, co dotyczy m. in. zastosowań przemysłowych, ale też oświetlenia ulicznego, parkowego czy osiedlowego.

Dlaczego jeszcze oświetlenie LED się opłaca?

Ekonomiczny charakter oświetlenia LED wynika przede wszystkim z mniejszego zużycia energii, ale nie tylko. Do zalet tej technologii należy bowiem również wyjątkowo długa żywotność lamp LED. Diody elektroluminescencyjne wyróżnia niezwykle wysoka wydajność – przewidywany okres ich żywotności wynosi nawet do pięćdziesięciu tysięcy godzin, co jest wartością nieporównywalną z tradycyjnymi żarówkami. Dzięki temu diody LED nie wymagają częstych wymian, co przekłada się na komfort użytkowania, a przede wszystkim na znaczne oszczędności. Spośród innych atutów oświetlenia LED, niebagatelne znaczenie dla ich ekonomicznego charakteru ma również wysoka trwałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy czy czynniki atmosferyczne. To również generuje znaczne oszczędności na pracach konserwacyjnych związanych z wymianą i naprawą oświetlenia. Nie ulega zatem wątpliwości, iż oświetlenie LED jest technologią ekonomiczną.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas