Artykuł sponsorowany Czy da się wymienić siatkę w moskitierze?

Czy da się wymienić siatkę w moskitierze?

Owady potrafią być naprawdę irytujące! Utrudniają funkcjonowanie szczególnie wieczorami, zwłaszcza przy zapalonym świetle. Na szczęście można się przed nimi skutecznie zabezpieczyć za pomocą moskitier. Czasem jednak w tych produktach dochodzi do uszkodzenia siatki. Jeśli zastanawiasz się, czy możliwa jest jej wymiana, przeczytaj poniższy artykuł. Podpowiadamy w nim, co zrobić, gdy pojawi się konieczność zamiany siatki na nową.

Uszkodzona siatka może być przyczyną złej ochrony przed insektami. Aby moskitiery skutecznie zabezpieczały, muszą być idealnie dopasowane do okna lub drzwi. Bardzo ważna jest ich wysoka jakość i nienaruszony stan. Jeśli dojdzie do zniszczenia siatki, konieczna jest jej wymiana na nową, co na szczęście jest możliwe w przypadku większości modeli.

Doradca klienta pracujący w internetowym sklepie z moskitierami mówi: Niektóre modele moskitier umożliwiają samodzielną wymianę siatki. Dzięki temu możesz dalej cieszyć się jej zastosowaniem. Na czas wymiany konieczne okazuje się jednak zdemontowanie produktu. Pamiętaj, że podczas takiej zmiany konieczna jest nie tylko wymiana siatki, ale również uszczelek.

Powody wymiany siatki na nową

Przyczyn wymiany siatki może być wiele. Najczęściej powodem jej demontażu i montażu nowej są różne zniszczenia. Zazwyczaj dochodzi do nich na skutek niesprzyjającej pogody. Porywisty wiatr czy silny deszcz mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia siatki. Wtedy moskitiera nie stanowi wysokiej jakości zabezpieczenia i konieczna jest wymiana produktu ochraniającego wnętrze przed owadami. W takiej sytuacji trzeba kupić nową siatkę i po zdjęciu moskitiery z okna lub drzwi, wymienić produkt na nowy.

Czasem za zniszczenie siatki odpowiadają zwierzęta zarówno te domowe, jak i przebywające na zewnątrz. Niestety trzeba pamiętać o tym, że nawet najbardziej wytrzymały produkt może się uszkodzić pod wpływem kocich czy psich pazurów lub zębów. Ponadto czasem się zdarza, że w siatkę uderzają ptaki. W takich sytuacjach może dojść do uszkodzenia siatki, przez co nie będzie ona spełniała swojej funkcji. Konieczna okaże się więc jej wymiana na nowy model. Niekiedy do uszkodzenia produktu dochodzi również na skutek złego montażu. Jeśli nie postępujesz zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta, możesz nieświadomie zniszczyć produkt.

Jeżeli zauważysz, że siatka jest uszkodzona, jak najszybciej wymień ją na nową. Pamiętaj, że zniszczony produkt nie zapewnia skutecznego zabezpieczenia przed owadami. Nawet malutka dziurka może spowodować, że insekty nagle zaczną się przedostawać do wnętrza. Aby tego uniknąć, co jakiś czas kontroluj moskitiery. Po zauważeniu uszkodzenia siatki wymień ją na nową.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas