Materiał Partnera
Co świadczy o jakości porcelany?

Co świadczy o jakości porcelany?

Nową zastawę stołową kupuję się zazwyczaj w określonych momentach życia. Zazwyczaj, zakupu tego dokonuje się po rozpoczęciu „nowej drogi życia”, kiedy przeprowadzamy się do własnego domu lub mieszkania i zaczynamy kompletować typowo rodzinne wyposażenie. Jako, że porcelana służyć ma na lata, powinna być bardzo dobrej jakości. Wyjaśniamy, co o niej świadczy.

Dlaczego warto wybrać porcelanę wysokiej jakości?

Kiedy przyjdzie czas, który uznacie za najlepszy na zakup porcelanowej zastawy, powinniście dobrze przemyśleć jej wybór. Warto postawić na tę najwyższej jakości, bo tylko taka jest naprawdę elegancka, stylowa, a przede wszystkim trwała i ponadczasowa. Porządna porcelana jest odporna na ścieranie, dlatego może posłużyć nam przez długie lata.

Rodzaje porcelany

W sklepach znaleźć można dwa rodzaje porcelany, odróżniające się od siebie składem chemicznym oraz temperaturą wypalania. Wyróżnia się porcelanę:

  • twardą – wyróżnia się przewagą kwestii skalenia, kwarcu i kaolinu w stosunku do drugiego rodzaju; z tego typu masy tworzy się zastawę stołową, która wyróżnia się wyjątkową bielą i prześwitami, a dodatkowo pokryta jest szkliwem skaleniowo-wapieniowym,
  • miękką – ma mniejszą wytrzymałość mechaniczną i gorsze właściwości, niż porcelana twarda, zwykle stosuje się ją do wyrobów artystycznych i gospodarczych.

Jak poznać dobrą porcelanę?

Na rynku znaleźć można wiele produktów opisywanych jako te najwyższej jakości. Niestety, często producenci nie są do końca szczerzy z klientami, a w rzeczywistości oferowane przez nich produkty są o wiele gorszej jakości. Z tego względu, zakup dobrej porcelany może wielu wydawać się zadaniem wręcz niemożliwym do wykonania. Tak naprawdę, jej jakość sprawdzić można w bardzo prosty sposób – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy Porcelana24.pl.

Proces wyrobu ceramiki jest bardzo skomplikowany, toteż jest w zasadzie nie do podrobienia. Cechą, po której można poznać wysoką jakość porcelany, jest jej przejrzystość – im cieńsza, tym droższa, a im mniej szara, tym lepsza jakościowo. Ponadto, dobra porcelana jest wykonana bardzo starannie, o wiele lepiej, niż ta produkowana maszynowo (można zauważyć to gołym okiem).

Ile kosztuje porcelana?

Na cenę porcelany wpływa kształt i wykonanie wyprodukowanych z niej przedmiotów. Z tego powodu, im bardziej zdobione są poszczególne elementy, tym ich cena będzie wyższa.

Na porcelanie nie warto jednak oszczędzać, gdyż takiego zakupu dokonuje się na długie lata. Jej znakomita jakość uświetni wszystkie święta i rodzinne uroczystości.

Podziel się