Artykuł sponsorowany Ciemna kuchnia. Przykłady rozwiązań

Ciemna kuchnia. Przykłady rozwiązań

Jednym z ważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu jest kuchnia. Spędza się w niej wiele czasu, dlatego podczas aranżacji domu warto poświecić jej trochę uwagi i dobrze zaplanować wystrój. Niektóre mieszkania mogą wydawać się idealne, lecz mają ciemną kuchnię, która dla wielu osób stanowi problem. Nie jest to sytuacja bez wyjścia, ponieważ istnieje wiele rozwiązań i możliwości aranżacji ciemnej kuchni. W jaki sposób poradzić sobie z kuchnią bez okna?

Salon z aneksem kuchennym

Kuchnia, do której wpada niewielka ilość światła może wydawać się ciemna i nie zachęcać do spędzania w niej czasu. Z pewnością jest to uciążliwe i może wprowadzać dyskomfort. Pierwszym i dość oczywistym rozwiązaniem problemu ciemnej kuchni jest otworzenie jej na salon. Choć wyburzenie ściany może wydawać się kosztownym pomysłem to zdecydowanie jest to najprostsze i najbardziej efektywne rozwiązanie. Kuchnia połączona z salonem może wyglądać bardzo nowocześnie, a jednocześnie jest rozwiązaniem funkcjonalnym i wygodnym. Decydując się na zaprojektowanie mebli kuchennych na wymiar, można dopasować je idealnie do utworzonej przestrzeni. Jeśli między aneksem kuchennym a salonem zostanie umieszczony barek, stół lub specjalnie zaprojektowane szafki, powstanie naturalna granica obu pomieszczeń, zapewniająca większą swobodę. Światło wpadające z okien salonu świetnie rozjaśni wnętrze kuchni.

Wybór jasnych mebli

Kolejnym rozwiązaniem na rozjaśnienie ciemnej kuchni jest wybór mebli w jasnych kolorach. Taka aranżacja pomieszczenia rozjaśni je i optycznie powiększy. Wybór błyszczących frontów dodatkowo spotęguje ten efekt. Ciemne kuchnie często są również niewielkimi pomieszczeniami, dlatego bardzo ważne jest, aby zadbać o przestrzeń i nie przytłoczyć tego miejsca nadmiarem mebli. Aby w pełni wykorzystać dostępną strefę, dobrać odpowiednie fronty i jasne kolory, warto skorzystać z pomocy fachowców i zamówić wykonanie mebli na wymiar. Takie rozwiązanie oferuje na przykład firma Agma kuchnie. Korzystając z pomocy profesjonalistów, klient ma możliwość przeniesienia swojej wizji idealnej kuchni do rzeczywistości, tworząc funkcjonalne, estetyczne i dopracowane w najmniejszych detalach pomieszczenie. Oferowane meble kuchenne charakteryzują się solidnym wykonaniem i wysoką jakością.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas