Materiał Partnera Charakterystyka szkła Lacobel

Charakterystyka szkła Lacobel

Lacobel to rodzaj szkła lakierowanego, stanowiącego praktyczny i estetyczny element aranżacyjny pomieszczeń domowych. Szkło Lacobel znajduje zastosowanie na ścianach nad blatami kuchennymi, sprawdzając się z powodzeniem w kuchniach nowoczesnych i klasycznych, małych i dużych. Po tego typu rozwiązania sięga się również przy urządzaniu łazienek (np. na ścianie obok prysznica) i pokojów (np. na drzwiach szaf wnękowych).

Szkło Lacobel – podstawowe parametry

W przypadku szkła lacobelowego mamy do czynienia z taflami szkła zwykłego, lakierowanymi jednostronnie. Standardowe wymiary tafli wynoszą 250 x 125 cm, choć istnieje możliwość wykonania odcinków większych, łączonych lub tworzonych na specjalne zamówienie. Grubość Lacobelu oscyluje w granicach od 4 do 10 mm. W podstawowej wersji czteromilimetrowej szkło nie jest hartowane, w związku z czym trzeba na nie szczególnie uważać, m.in. nie umieszczać w pobliżu źródeł wysokiej temperatury. Osoby zainteresowane najwyższą klasą produktu powinny zainteresować się Lacobelem hartowanym, który można zastosować w pobliżu kuchenki, zyskując gwarancję lepszej trwałości oraz bezpieczeństwa.

Walory estetyczne szkła typu Lacobel

Lacobel montowany nad blatem kuchennym w coraz większym stopniu wypiera tradycyjne rozwiązania, takie jak płytki ceramiczne czy odporną na oddziaływanie ciepła i wilgoci farbę.

Walory dekoracyjne szkła typu Lacobel są niezaprzeczalne. W dostępnym asortymencie znajdziemy m.in. tafle przezroczyste i nieprzezroczyste, barwione, szkło z nadrukami graficznymi i przykrywające wzorzystą tapetę. Dowolne wzory da się uzyskać m.in. w procesie piaskowania. Efekt estetyczny można dodatkowo wzmocnić podkreślając go światłem, np. LED-owym – objaśnia przedstawiciel renomowanej firmy KEDRO glass design, oferującej wysokiej klasy systemy do szkła i stali nierdzewnej, w tym szkła dekoracyjnego oraz Lacobel.

Lacobel w kuchni – zalety i korzyści

Nie ulega żadnej wątpliwości – Lacobel przyciąga wzrok, prezentuje się efektownie i wzbudza zainteresowanie. Możliwość tworzenia dodatkowych nadruków sprawia, że pomieszczenia zyskują prawdziwie indywidualnego charakteru. Ogromnym atutem jest także łatwość czyszczenia szkła. Gładka powierzchnia nie zawiera żadnych fug, a wszelkie zabrudzenia można usunąć przy pomocy płynu do szyb, acetonu bądź też octu. Z tego względu dość opłacalne jest umieszczanie Lacobelu za kuchenką, gdzie zbierają się brzydkie plamy tłuszczu.

Zastosowanie Lacobelu poza kuchnią

Oczywiście Lacobel nie musi być związany ze środowiskiem kuchennym. Wręcz przeciwnie – w praktyce można go stosować niemal wszędzie, szczególnie w miejscach narażonych na zabrudzenia i wodę. Atrakcyjny wygląd szkła sprawia, że stanowi ono cenny element ozdobny salonów i sypialni. Należy jedynie pamiętać, by nie umieszczać go w miejscach szczególnie podatnych na uszkodzenia, np. w przedsionkach. Lacobel nie jest tak trwały, jak ceramika czy gres, a jego zniszczenie może się wiązać z kosztowną renowacją. Montaż warto zatem zaplanować z rozmysłem – także przez wzgląd na cenę i gwarancję na szkło. Najlepiej skorzystać z pomocy fachowców, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem i przyborami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas