Artykuł sponsorowany Charakterystyka idealnego ręcznika

Charakterystyka idealnego ręcznika

Bogata oferta produktów dostępnych na rynku tekstylnym może sprawić, że wybór ręczników do własnej łazienki stanie się trudnym zadaniem. Podpowiadamy jakie cechy powinien mieć dobry ręcznik, aby mógł w 100% spełniać swoje funkcje.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Utarło się, że droższe produkty to takie, których jakość jest wybitna. Niestety, nie jest to prawdą, szczególnie w przypadku ręczników. Nie każdy z drogich ręczników jest godny polecenia, a z drugiej strony wiele ręczników w rozsądnej cenie może pochwalić się dobrą jakością i estetycznym wykonaniem. Podobnie rzecz ma się ze wzornictwem.

– Często zdarza się, że ręczniki „kuszą” nas dekoracyjnymi elementami. Kupujemy oczami, nie zwracając uwagi na funkcjonalność, czy jakość wykonania produktu. To błąd, ponieważ funkcja dekoracyjna jest na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o wszystkie zadania ręcznika – tłumaczy ekspert reprezentujący Hurtownię Pościeli DesignStyl.

Czym się kierować

Dobry ręcznik musi spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim, powinien dobrze absorbować wilgoć i być miły w dotyku, aby przyjemnie było się nam nim owinąć po wyjściu z gorącej kąpieli. Najlepiej wybierać więc ręczniki z wysokiej jakości bawełny.

Przy kupowaniu ręczników koniecznie należy zwrócić uwagę na gęstość ich splotu (im gęstszy, tym bardziej chłonny będzie). Ręczniki o bardzo dużej chłonności mogą mieć nawet 500 gram na metr kwadratowy swojej powierzchni i takowe są warte swojej ceny.

Ręcznik do łazienki wybierać powinno się także pod kątem rozmiaru. Nie warto być w tej kwestii minimalistą – im mniejszy ręcznik, tym mniejszy komfort jego użytkowania. Niewielkie ręczniki sprawdzą się do wycierania rąk lub twarzy, jednak wymiary ręczników kąpielowych powinny wynosić np. 70x140 cm.

Ostatnim kryterium jest kolor i wzór ręcznika. Warto wybierać takie, które będą współgrały z kolorystyką łazienki. Ponadto, warto zdecydować się na podobne kolory ręczników, ponieważ ich pranie będzie o wiele łatwiejsze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas