Artykuł sponsorowany Centrum Ogrodnicze Zielona Kraina - Kolejność prac przy zakładaniu ogrodów

Centrum Ogrodnicze Zielona Kraina - Kolejność prac przy zakładaniu ogrodów

Piękny ogród jest bez wątpienia wizytówką każdej posesji. W końcu to właśnie ogród widać w pierwszej kolejności, kiedy kogoś odwiedzamy. Przy zakładaniu ogrodu należy pamiętać o prawidłowej kolejności prac ogrodowych, dzięki czemu ogród będzie prezentował się naprawdę doskonale!

Jaka jest prawidłowa kolejność prac ogrodowych?

Kolejność prac przy zakładaniu ogrodu jest bardzo ważna, o tym, jaka jest prawidłowa kolejność, mówi nam ekspert z Centrum Ogrodniczego Zielona Kraina. Bardzo ważnym etapem jest uprzednie zaprojektowanie i dokładne przemyślenie tego, jak ogród ma wygląd. Warto także jak najwcześniej wybrać rośliny i dokładnie zapoznać się z ich wymaganiami bytowymi.

Zakładanie każdego ogrodu podzielić należy na kilka etapów:

  • Prace ziemne - pierwszym krokiem są wszystkie cięższe prace ziemne. Kopanie, zmienianie kształtu terenu, usuwanie starych korzeni - to wszystko trzeba zrobić na początku. Warto zastanowić się przed pracami ziemnymi, jakie systemy chcemy zastosować w naszym ogrodzie. Jeśli bowiem planujesz zamontowanie lamp ogrodowych albo oczka wodnego, to warto poprowadzić pod ziemią kable elektryczne czy rury wodne, dzięki czemu nie będą one potem psuły wyglądu ogrodu, ani nie będzie później konieczności przekopywania ogrodu.

  • Przygotowanie ziemi - kolejnym krokiem jest przygotowanie ziemi. W zależności od tego, jaką ziemię mamy w ogrodzie, wystarczy ją porządnie przekopać i ewentualnie zasilić obornikiem, albo trzeba przywieźć nową ziemię do naszego ogrodu. Na tym etapie kształtuje się także skalniaki i inne konstrukcje ogrodowe.

  • Sadzenie roślin - ostatni etap prac ogrodowych to sama przyjemność. Uprzednio wybrane i zakupione rośliny należy sadzić w przygotowane miejsce.

Zleć zakładanie ogrodu profesjonaliście!

Zakładanie ogrodu wymaga przede wszystkim dobrego planowania, dużej wiedzy na temat różnych roślin ogrodowych, a także wymaga sporo pracy fizycznej. Nie każdy ma na tyle czasu i chęci, aby założyć porządny ogród. Na szczęście zawsze do zakładania ogrodów można zatrudnić firmę świadczącą usługi ogrodnicze! Przede wszystkim, kiedy zatrudniasz specjalistów, masz pewność tego, że wybiorą oni odpowiednie rośliny i kompozycje do Twojego ogrodu - aby ogrodowa flora prezentowała się dobrze, rośliny muszą mieć odpowiednie dla ich rozwoju warunki.

Poza tym, zatrudnienie ogrodnika do założenia ogrodu, pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pracy fizycznej! Nie każdy może pozwolić sobie na to, aby poświęcić ogrodowi wiele godzin pracy, a mimo to chce, aby jego ogród prezentował się doskonale. Skorzystanie z firmy świadczącej usługi zakładania ogrodów jest doskonałym wyborem w takiej sytuacji!

Centrum Ogrodnicze Zielona Kraina już od 2000 roku świadczy usługi w branży ogrodniczej. Dbają o to, by powierzone im zadania realizować z najwyższą starannością i spełniać oczekiwania wszystkich klientów. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o ofercie zachęcamy do kontaktu. Odpowiedzą na wszystkie pytania.

Opracowanie:

Zielona Kraina Centrum Ogrodnicze

Warszawa , Głębocka 114

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas