Artykuł sponsorowany Cechy i zastosowanie żaluzji plisowanych

Cechy i zastosowanie żaluzji plisowanych

Żaluzje plisowane cieszą się rosnącą popularnością wśród osób ceniących zarówno funkcjonalności, jak i efekt dekoracyjny osłon okiennych. Ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim możliwość zamontowania na nietypowych oknach, gdzie nie ma możliwości montażu tradycyjnych żaluzji poziomych oraz rolet. Sprawdź, czym charakteryzują się żaluzje plisowane i w jaki sposób możesz wykorzystać ich potencjał. 

Cechy żaluzji plisowanych

Żaluzje plisowane nie przypominają swoją budową doskonale znanych i stosowanych od dłuższego czasu żaluzji poziomych. Odmienna jest zarówno ich budowa, jak i sposób montażu, który pozwala na zastosowanie tego typu przesłony wewnętrznej nie tylko w celu osłony okna, ale także innej przestrzeni np. wnęki ściennej.

Plisy swoją budową przypominają harmonijkę i nie posiadają tradycyjnie występujących w przypadku żaluzji poziomych lameli. Jest to duża zaleta, która umożliwia rozsuwanie żaluzji plisowanych w różnych kierunkach i zasłonięcie jedynie głównej, dolnej lub środkowej części okna oraz każdej innej przestrzeni, w której zostanie ona zamontowana. Żaluzje plisowane nie tylko blokują dopływ światła do pomieszczenia, co jest szczególnie przydatne latem, ale także (w zależności od zastosowanego materiału) ograniczają jego nagrzewanie się w wyniku działania promieni słonecznych. 

Zastosowanie żaluzji plisowanych

Żaluzje plisowane można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Tradycyjnie są one zazwyczaj montowane w oknach i doskonale sprawdzą się też jako tzw. zazdrostki. Plisy możemy zamontować także w dość problematycznych oknach dachowych i oknach o nietypowym kształcie, więc mamy pełną dowolność w wykorzystaniu tego rodzaju przesłon na wiele kreatywnych sposobów.

Kluczowym elementem wyboru żaluzji plisowanych jest ich jakość oraz możliwość dopasowania koloru materiału do własnych potrzeb i wystroju wnętrza, bo tylko wówczas żaluzja stanie się spójną częścią całości oraz idealnie wpasuje się w styl aranżacji – podkreśla ekspert firmy Sunrise Control z Mińska Mazowieckiego.

Funkcjonalność żaluzji plisowanych sprawia, że sprawdzają się one także jako przesłony uniemożliwiające „ukrycie” np. domowych schowków bez konieczności montażu tradycyjnych drzwi. Możemy zamontować je we wnękach ściennych, osłonić wbudowane w ścianę regały, a także zasłaniać przed ciekawskimi spojrzeniami pomieszczenia usytuowane na parterze np. gabinety lekarskie i biura.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas