Artykuł sponsorowany Cechy dobrej kanapy do pokoju

Cechy dobrej kanapy do pokoju

Kanapa to mebel, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie komfortowo urządzanego salonu. Popularność kanap bierze się stąd, że są one w stanie pogodzić zarówno walory czysto praktyczne, jak i estetyczne, będąc często jednym z mebli w największym stopniu kształtującym klimat pomieszczenia. Odpowiednio dobrana kanapa może bardzo korzystnie wpłynąć na wygodę podczas wieczorów spędzanych w gronie rodziny czy podczas wizyt znajomych.

 

Kanapa w dobrym stylu

Salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym zwykle podejmujemy gości. Dobrze, by kanapa podkreślała styl, w jakim jest urządzony. Ważne by była dopasowana do estetyki pomieszczenia i kolorów pozostałych elementów wystroju.

 

Warto pamiętać, by wybierając kanapę zastanowić się nad tym, czy lepiej, by wtapiała się ona w tło, czy też ma być elementem wyróżniającym się spośród innych. Jeśli w aranżacji wnętrza znajdują się już inne meble o bardzo zdecydowanym charakterze, to korzystniejsze będzie wybranie kanapy, której wygląd jest nieco bardziej stonowany. Powinno to dotyczyć zarówno koloru, jak i formy, w jakiej mebel został zaprojektowany.

 

Istotne są także gabaryty kanapy. Chodzi tu nie tyle o przestrzeń pozostającą do dyspozycji użytkownika, ile raczej o to by wielkość mebla była dopasowana do rozmiarów pomieszczenia. Najlepiej, jeśli będzie ona kompromisem między potrzebami a ilością wolnego miejsca.

 

Rozważając zakup sofy warto także przemyśleć, w jaki sposób mamy zamiar ją ustawić. Jeśli będzie ona stała na środku pomieszczenia, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, jak wygląda wykończenie jej tylnej części. Musimy pamiętać, że przy takim zagospodarowaniu miejsca liczy się wygląd mebla z każdej strony.

 

Jak kanapa będzie funkcjonalna?

Poza wyglądem liczy się również funkcjonalność. Najważniejszą kwestią jest w tym przypadku to, czy kanapa ma służyć tylko do spędzania na niej czasu w ciągu dnia, czy także do spania w nocy. Jeśli ma być wykorzystywana regularnie jako mebel do spania, bardzo ważny jest mechanizm jej rozkładania oraz to czy ma schowek na pościel – mówi przedstawiciel firmy Meblar, która zajmuje się produkcją mebli.

 

Ważną cechą kanapy jest rodzaj i kolor użytego materiału obiciowego. Ma to znaczenie nie tylko dla wyglądu mebla, lecz także dla łatwości usuwania zabrudzeń. W przypadku obicia z ekoskóry czy skóry naturalnej może to być łatwiejsze niż w przypadku różnych tkanin obiciowych.

 

Wybierając kanapę warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj oparcia i podłokietników będzie nam bardziej odpowiadał. Trzeba rozważyć czy lepsze będzie oparcie sztywne, czy raczej miękkie poduchy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas