Artykuł sponsorowany Cechy ceramiki bolesławieckiej

Cechy ceramiki bolesławieckiej

Ceramika z Bolesławca to nie tylko lokalny produkt, ale przede wszystkim ważny element tradycji i kultury regionu. Ze względu na swoje wyjątkowe walory jest kluczowym elementem promocji całego Dolnego Śląska. Ceramika bolesławiecka ceniona jest przede wszystkim za trwałość, unikatowość i funkcjonalność. Co cechuje ceramikę z Bolesławca?

Ręcznie malowane naczynia z Bolesławca są znane i cenione na całym świecie. Ceramika bolesławiecka jest ręcznie wykonywana, dlatego poszczególne naczynia mogą się nieco różnić. Charakterystyczna jest jej wyjątkowa kolorystyka oraz wzornictwo, gdzie dominują regularne wzory kwiatowe, roślinne oraz kropki. Powtarzalność tych zdobień jest uzyskiwana dzięki technice stemplowania, która została wynaleziona przez bolesławieckich mistrzów ceramiki.

Unikatowa, piękna i funkcjonalna

Ceramika bolesławiecka jest wypalana z kamionki ceramicznej, nie zawiera szkodliwych substancji i nie wpływa w żaden sposób na przechowywaną w nich żywność. To także wyrób bardzo wytrzymały, więc można go bez obaw używać w mikrofalówkach, kuchenkach, zmywarkach, a także przechowywać w zamrażarkach.

Wyroby z Bolesławca to szeroka gama produktów, począwszy od naczyń kuchennych przez zestawy stołowe, aż do oryginalnej ceramiki artystycznej.

Jak odróżnić prawdziwą ceramikę bolesławiecką?

Jeżeli nie kupujemy w sklepie firmowym jednej z bolesławieckich manufaktur, możemy odróżnić prawdziwą ceramikę od podróbek sprawdzając czy na spodzie naczynia jest znak poświadczający oryginalność. Znak powinien zawierać logo fabryki, w której powstała. Drugą metodą jest przyjrzenie się naczyniom. Ponieważ są wytwarzane ręcznie, powinny się nieznacznie od siebie różnić, bo tylko maszyna może stworzyć dwie idealne kopie. Ceramika z Bolesławca jest też bardzo trwała, dlatego jeśli po kilku mycach zauważymy, że kolory blakną a naczynia się szczerbią to znak, że ktoś nas oszukał i powinniśmy nabrać wątpliwości do jej oryginalności.

Oczywiście najlepszym sposobem na zakup oryginalnej ceramiki jest zakup w autoryzowanym sklepie, jak np. WR Ceramika. Tylko kupując u producenta mamy pewność jakości i prawdziwego kunsztu bolesławieckich mistrzów ceramicznych, których renoma znana jest na całym świecie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas