Artykuł sponsorowany 5 powodów, dla których warto wybrać meble z drewna — Marian Domagała Nasze Drewno

5 powodów, dla których warto wybrać meble z drewna — Marian Domagała Nasze Drewno

Jesteś właśnie na etapie urządzania wnętrz w swoim domu? Poszukujesz oryginalnych aranżacji? Cenisz sobie doskonałą jakość? Na rynku jest dużo mebli wykonanych z płyt wiórowych pokrytych melaminą, ale żadne z nich nie mogą się równać z produktami drewnianymi. Na bazie doświadczeń warsztatu stolarskiego Nasze Drewno przedstawiamy największe zalety mebli z drewna.

Trwałość

Dobrze wykonane meble z drewna cechują się wyjątkową trwałością, zwłaszcza gdy są wykonane z drewna liściastego. Najtwardszymi gatunkami są: buk, dąb, jesion, klon i orzech. W przeciwieństwie do innych materiałów drewnopodobnych z pewnością nie rozpadną się z powodu zużycia. Wystarczy popatrzeć na regały z płyty, których półki bardzo często uginają się pod ciężarem książek. W przypadku biblioteczek wykonanych z litego drewna byłoby to nie do pomyślenia. Drewniane meble spokojnie przetrwają dziesięciolecia, a nawet wieki, czego najlepszym przykładem są słynne ludwiki, czyli zabytkowe meble barokowe.

Wyjątkowy styl

Meble wykonane z drewna mają niepowtarzalną estetykę. Duża w tym zasługa charakterystycznych słojów, które sprawiają, że każdy mebel jest unikatowy. Co prawda współczesne okleiny w płytach meblowych próbują naśladować swoim wyglądem drewno, ale i tak bardzo daleko im do oryginału. Jak podkreśla stolarz z warsztatu Marian Domagała Nasze Drewno:

Słoje i odcienie prawdziwego drewna wprowadzają ciepło do każdego pomieszczenia. Po prawidłowym wykończeniu lite drewno ma połysk, któremu nie może dorównać żadna okleina. W meblach drewnianych każdy element jest też niepowtarzalny, czego nie można już powiedzieć o produktach seryjnych ze sztucznie stworzonym regularnym wzorem.

W zakładzie Pana Mariana Domagały powstają także wyjątkowe produkty w postaci bardzo modnych ostatnio stolików z żywicą. Taki stół nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter i sprawi, że jadalnia, czy salon, będą prezentować się niezwykle okazale. Żywica może być barwiona na różne kolory, dzięki czemu bardzo łatwo dopasować ten mebel do wystroju mieszkania.

Prosta renowacja

W przypadku mebli z płyt wiórowych raczej nikt nie zawraca sobie głowy ich naprawą. W przypadku jakiegoś uszkodzenia można co najwyżej wymienić całą płytę, ale z reguły nie jest to zbyt opłacalne, w związku z czym taki mebel jest cały do wymiany. Meble z drewna są już kosztowne, więc warto o nie dbać. Na szczęście ich renowacja jest dość prosta. Drobne zadrapania i zarysowania można bez problemu zeszlifować papierem ściernym, a następnie ponownie zaolejować lub polakierować. Większe ubytki wypełnia się zaś specjalnymi pastami. Z kolei stare i niemodne wykończenia można usunąć i zastąpić nowymi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter