Materiał Partnera 5 pomysłów na wyczarowanie przytulnych wnętrz za pomocą dodatków 

5 pomysłów na wyczarowanie przytulnych wnętrz za pomocą dodatków 

Dom jest miejscem, w którym można owinąć się kocem, napić herbaty i zwyczajnie zapomnieć o tym, co dzieje się poza jego czterema ścianami. Żeby odpoczynek był jeszcze przyjemniejszy i skuteczny, warto zadbać o wystrój w mieszkaniu – przytulny charakter wnętrza z pewnością ułatwi relaks. Jakie dekoracje oraz dodatki pomogą w uzyskaniu takiego klimatu?

Co sprawia, że wnętrze staje się przytulne? Niewielkie elementy wyposażenia, które wspólnie tworzą harmonijną kompozycję. Wyobrażając sobie klimatyczny wystrój, zazwyczaj „widzi się” rozpalony kominek, koce i kolorowe poduszki. Taka wizja daje jednak pewne tropy – istotne jest tutaj odpowiednie oświetlenie, ciepło i estetyka. Podczas tworzenia swojego „gniazdka” warto więc znaleźć różnorodne dodatki oraz dekoracje wpisujące się w opisany klucz. Oto kilka propozycji, które pomogą zbudować pożądany klimat.

Co zrobić, aby wnętrze stało się bardziej przytulne? 

Zaciszny, komfortowy zakątek to coś, czego poszukuje wiele osób. Mieszkańcy bloków, ale też budynków jedno- oraz wielorodzinnych nabywają różne sprzęty, które mają nadać wnętrzom odpowiedni nastrój. Istnieje jednak kilka ciekawych dodatków zwiększających „przytulność” domowej przestrzeni, takich jak:

  1. Świeczki i świeczniki 

Szklane świeczniki na nóżce stanowią doskonałą, klimatyczną dekorację – rozproszone światło płomienia sprawia, że wnętrze prezentuje się znacznie bardziej nastrojowo.

  1. Rośliny doniczkowe 

W każdym domu powinna znaleźć się roślinka, która z jednej strony ożywi przestrzeń, z drugiej nada jej bardziej „domowego” charakteru. Do kwiatów warto z kolei dobrać ładne osłonki.

  1. Barwne tekstylia 

Najlepiej, żeby kanapie, sofie czy fotelowi towarzyszyły dekoracyjne poduszki i miękkie koce. Tekstylia nie tylko poprawią komfort lokatorów, ale także wzmocnią przytulny klimat wnętrza.

  1. Pojemniki z ciasteczkami 

Aby poczuć się jeszcze bardziej „domowo”, warto postawić np. na stole czy szafce miseczkę z ciasteczkami albo tzw. „bombonierkę” (polecaną m.in. przez firmę Sigma-Glass).

  1. Pamiątkowe zdjęcia 

Mieszkanie można również ozdobić pamiątkowymi albumami i fotografiami, np. rodzinnymi, z czasów dzieciństwa albo imprez okolicznościowych.

Przytulne wnętrze – takie, w którym można być sobą 

Przytulne wnętrze to nie tylko takie, w którym znajdują się standardowe dekoracje mające na celu uzyskanie podobnego klimatu. To miejsce dostosowane do swojego lokatora – wpadające w jego preferencje. Własne „cztery kąty” powinny być możliwie spersonalizowane, warto więc dobierać dodatki na podstawie indywidualnych upodobań.

Podziel się