Artykuł sponsorowany 4 zalety luster z oświetleniem LED

4 zalety luster z oświetleniem LED

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się lustra łazienkowe LED. Nie ma w tym nic dziwnego. Takie oświetlenie pozwala w końcu dodatkowo rozjaśnić przestrzeń, co jest szczególnie ważne w małych i ciemnych łazienkach. Jakie są podstawowe zalety luster z oświetleniem ledowym i dlaczego warto postawić na nie w swoim wnętrzu? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Zamiennik lub uzupełnienie kinkietów

Światło w łazience można podzielić na kilka rodzajów. Główne i podstawowe to oczywiście oświetlenie górne. Ma nam ułatwić funkcjonowanie w pomieszczeniu i to zazwyczaj właśnie ono jest zapalane po wciśnięciu włącznika przed wejściem. Oprócz tego bardzo często stosowane jest oświetlenie boczne. Mowa tutaj o kinkietach na przykład nad umywalką i lustrem. Spotkać także można oświetlenie dekoracyjne, czyli podświetlenie półek czy wanny z dołu. Połączenie światła bocznego i dekoracyjnego to nic innego jak lustro z oświetleniem LED. Można nim całkowicie zastąpić kinkiety nad umywalką, ale równie dobrze mogą stanowić dodatkowe źródło światła we wnętrzu.

Montaż bez kucia tynków

Lustro łazienkowe LED montuje się szybko, łatwo i bez większych problemów. Wszystko to dlatego, że nie trzeba kuć tynków, aby znaleźć przewody elektryczne i w jakiś specjalny sposób dopasować je do instalacji. Lustra tego typu montuje się po prostu bez wtyczkowo do kostki. Dzięki temu nie zabiera ono również kontaktów w łazience. Niestety z tego powodu należy przygotować kostkę na etapie remontu, jednak jeśli do tej pory w łazience były kinkiety – można w to miejsce podłączyć lustro led.

Światło ledowe to światło funkcjonalne

Nie zapominajmy również o tym, że lustro łazienkowe led ma ogromne walory funkcjonalne. W końcu taki rodzaj emitowanego światła jest najbardziej zbliżony do dziennego. Sprawia to, że wykonywanie codziennych czynności w łazience jest przyjemniejsze. Oprócz tego wykonanie precyzyjnego makijażu przy takim oświetleniu jest znacznie prostsze.

Efektowny wygląd

Pamiętajmy także o samym wyglądzie takich luster. Nie oszukujmy się – są naprawdę efektowne. Tego typu podświetlenie to nie tylko aspekt funkcjonalny, ale także dekoracyjny. Podświetlenie tafli lustra dookoła lub tylko w jej jednym obszarze – po bokach czy z dołu i daje fenomenalny efekt w łazience. Lustro z oświetleniem ledowym jest bez wątpienia bardzo klimatyczne i wygląda elegancko oraz designersko.

Kiedy warto kupić lustro z oświetleniem LED?

W gotowej łazience jedyną opcją na montaż lustra ledowego jest rezygnacja z kinkietu. W nowo projektowanych łazienkach można już je zaplanować od samego początku i cieszyć się zarówno oświetleniem bocznym, jak i ledami. Kiedy warto zastanowić się nad zakupem lustra z oświetleniem LED? Podpowiada specjalista z BD Art – producent luster i ram:

Lustro z oświetleniem LED zajmuje mniej miejsca niż klasyczne lustro z kinkietem w kontekście podłączania. Dlatego warto rozważyć i zakup w przypadku mniejszych łazienek. Takie lustro podnosi również komfort płynący z codziennego funkcjonowania w pomieszczeniu. Jeśli nie ma w nim okien, ledowe oświetlenie to zdecydowanie dobry pomysł. Co więcej, takie oświetlenie jest bezpieczne, wyróżnia się długim okresem eksploatacji oraz jest ekologiczne.

Lustra z oświetleniem LED to ciekawy element dekoracyjny w łazience. Jeśli chcesz zamontować dodatkowe oświetlenie lub zrezygnować z kinkietów nad umywalką, takie rozwiązanie to z pewnością dobry pomysł.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas