Artykuł sponsorowany Zastosowanie tłucznia kolejowego

Zastosowanie tłucznia kolejowego

Tłuczeń kolejowy jest wykorzystywany przede wszystkim do budowy torowiska. Jak wiadomo, transport kolejowy jest nie tylko bardziej ekologicznym, ale też szybszym środkiem transportu niż transport samochodowy. Ważne jest, aby zapewniał też wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort podróży. W tym celu do budowy torowiska wykorzystuje się tłucznia kolejowego. Sprawdź sam, gdzie zastosowane ma tłuczeń i czym powinien się charakteryzować.

Wykorzystanie tłucznia kolejowego

Tłuczeń kolejowy jest rodzajem kruszywa, które powstaje poprzez łamanie go ze skały. Znajduje on zastosowanie w budownictwie drogowym i kolejowym. Często używa się go do podwyższania i utwardzania terenu, a także do wzmacniania nasypów. Co ciekawe, tłuczeń kolejowy świetne sprawdza się też, jako kamień ozdobny. Może być wykorzystany do układania ścieżek ogrodowych, czy też tworzenia rabat kwiatowych.

Niekiedy tłuczeń jest też wykorzystywany do budowy warstw filtracyjnych i drenaży. Stosuje się go także do zagęszczania wykopów budowlanych. Jednak najczęściej tłucznia kolejowego używa się do tworzenia podłoża pod tory kolejowe. Charakteryzuje się on doskonałymi parametrami, co sprawia, że potrafi wytrzymać duże obciążenia i odpowiednio przenosi nacisk kół pociągu na podtorze. Dzięki temu pociągi mogą bezpiecznie poruszać się po torach, zapewniając wysoki komfort podróży.

Ważne jest jednak, aby wybrać solidny i odporny tłuczeń kolejowy, który doskonale sprawdzi się podczas układania nawierzchni kolejowej. W tym celu warto skorzystać z usług firmy, takiej jak na przykład BAJA Wod- Kan, która oferuje sprzedaż kruszyw budowlanych.

Jakie parametry powinien mieć tłuczeń kolejowy?

Tłuczeń kolejowy powinien być przede wszystkim odporny na zgniatanie i ścieranie. Dzięki temu nie zniszczy się pod wpływem dużego nacisku i się nie rozkruszy. Ważne jest też, aby charakteryzował się on odpornością na działanie szkodliwych czynników środowiskowych. Wówczas nie straci on swoich właściwości pod wpływem promieni słonecznych, czy też wilgoci.

Tłuczeń kolejowy nie powinien się też niszczyć w wyniku ekspozycji na mróz. Ta cecha sprawia, że można go wykorzystywać nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Ważną cechą tłucznia jest też niska nasiąkliwość. Dzięki niej będzie łatwo przepuszczał wodę, co skutecznie zmniejszy obszar podmokłych terenów.

Należy także pamiętać o tym, że dobrej jakości tłuczeń powinien mieć parametry zgodne z europejskimi standardami. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że kruszywo nie zniszczy się pod wpływem czynników zewnętrznych i będzie odpowiednio trwałe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter