Artykuł sponsorowany Zasady działania przecinarek elektrycznych

Zasady działania przecinarek elektrycznych

Nowoczesne przecinarki elektryczne do glazury to doskonały wybór m.in. ze względu na wysoki komfort pracy oraz możliwości, jakie zapewniają. Prawidłowo dopasowane, wysokiej jakości elektryczne maszynki do płytek gwarantują możliwość precyzyjnego ustawienia głębokości oraz kąta ciecia, co powoduje, że praca staje się znacznie przyjemniejsza i szybsza. Dowiedz się, jakie kryteria powinien uwzględniać wybór przecinarki elektrycznej.

 

Czy przecinarki elektryczne są popularne i jakie są ich rodzaje?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych narzędzi glazurniczych. Wśród nich znajdziemy tradycyjne, ręczne przecinarki do płytek tzw. gilotyny oraz nowoczesne przecinarki elektryczne. Każdy z rodzajów przecinarek ma swoje zalety, jednak nowoczesna technologia zaczyna zdobywać uznanie większości glazurników, gdyż korzystnie wpływa na komfort pracy i pozwala uniknąć kosztownych start materiałów. Dodatkowo zasady działania przecinarek elektrycznych nie są skomplikowane, dzięki czemu jeszcze chętniej zastępuje się nimi popularne gilotyny. Wśród przecinarek elektrycznych wyróżnia się:

  • przecinarki dolnowrzecionowe, które przeznaczone są do cięcia na sucho,
  • a także przecinarki z chłodzeniem wodnym, które tną na mokro.

Wśród przecinarek z chłodzeniem wodnym funkcjonuje dodatkowy podział na przecinarki elektryczne z ruchomym stołem oraz przecinarki z ruchomym silnikiem, czyli przecinarki ramowe.

 

NA jakich zasadach działa przecinarka elektryczna do glazury?

- Przecinarki elektryczne posiadają silnik o różnej mocy, który niezbędny jest do wprawienia w ruch tarczy tnącej. W zależności od rodzaju urządzenia możemy dzięki niemu ciąć różne materiały oraz pracować z płytkami o zróżnicowanej wielkości. Wybór przecinarki elektrycznej musi uwzględniać jej typ, który powinien być zawsze dopasowany do rodzaju wykonywanej pracy – wyjaśnia specjalista z firmy GLAZURNK - NARZĘDZIA.

 

Przecinarka elektryczna zbudowana jest z elementów, które umożliwiają cięcie płytek oraz innych materiałów. Dzięki silnikowi o odpowiedniej mocy, a także prawidłowo dobranej tarczy diamentowej możliwe jest cięcie grubych płytek oraz np. kamienia, betonu, granitu i marmuru. W zależności od rodzaju przecinarki może mieć ona kompaktowe rozmiary, co np. znacząco ułatwia jej transport. W przypadku profesjonalnych przecinarek elektrycznych, które są chłodzone wodą, mamy do czynienia z urządzeniami wyposażonymi w specjalny stół oraz umożliwiające odpowiednie prowadzenie tarczy tnącej prowadnice. Wybór rodzaju przecinarki ma znaczenie, dlatego warto zwrócić podczas jej zakupu uwagę na kilka kluczowych kryteriów, czyli:

  • moc silnika – wyższa umożliwia pracę z grubszymi materiałami,
  • prawidłowy dobór tarczy diamentowej względem obrabianego materiału i prędkości obrotowej,
  • rodzaj najczęściej ciętego materiału,
  • dodatkowe funkcje, które oferują zaawansowane technologicznie przecinarki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter