Artykuł sponsorowany Zalety i wady schodów drewnianych na podstawie doświadczeń firmy Szymoniak

Zalety i wady schodów drewnianych na podstawie doświadczeń firmy Szymoniak

Schody w domu z reguły zajmują dużą przestrzeń, więc mają też istotny wpływ na charakter całej aranżacji. Oprócz ładnego wyglądu powinny być też solidne i funkcjonalne. Można je wykonać z wielu materiałów, ale to wciąż drewno pozostaje najpopularniejszym budulcem. Skąd się bierze tak duża popularność schodów drewnianych? Wyjaśniamy to na podstawie doświadczeń firmy Przemysław Szymoniak Zakład Stolarski.

Zalety schodów drewnianych

Drewno jest wszechobecne w naszych domach, bo wiele elementów wykończeniowych powstaje właśnie z tego naturalnego materiału. Przykładem jest, chociażby stolarka okienna i drzwiowa, podłogi, czy panele ścienne. Nic więc dziwnego, że ludzie tak często decydują się na schody z drewna, które doskonale komponują się z resztą wykończenia. Jeśli zaś chcemy wprowadzić trochę więcej nowoczesnego stylu, to drewno również nie będzie żadnym ograniczeniem. Można go bowiem swobodnie łączyć ze szkłem lub metalem, dzięki czemu otrzymamy bardzo ciekawe konstrukcje. Jak podkreśla stolarz z firmy Szymoniak:

Żaden materiał nie jest też tak różnorodny w swojej formie, ponieważ każdy gatunek drewna ma inny wzór słojów oraz barwę. W zależności od zastosowanego rodzaju drewna możemy więc osiągnąć inny efekt — od jasnego jesionu po ciemny dąb. W naszym zakładzie stolarskim wykonujemy też schody z gatunków egzotycznych. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się na przykład konstrukcje z Merbau. Drewno te odznacza się doskonałymi właściwościami — jest bardzo twarde i odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Posiada też czerwonawą lub ciemnobrązową barwę, dzięki czemu schody prezentują się bardzo elegancko i przyciągają wzrok.

Drewno to materiał łatwy w obróbce, więc można z niego wyprodukować wszystkie typy schodów – proste, spiralne, gięte i inne. Jest też ciepłe i przyjemne w dotyku, co ma duże znaczenie w codziennym użytkowaniu.

Wady schodów drewnianych

Na szczęście schody drewniane nie mają zbyt wiele wad. Ceny drewna w ostatnim czasie wciąż rosną, więc wykonanie tego rodzaju schodów będzie dość drogą inwestycją, szczególnie gdy zdecydujemy się na drewno z wyższej półki, jakim jest na przykład dąb. Ponadto trzeba ją planować z pewnym wyprzedzeniem, bo czas oczekiwania u najlepszych producentów schodów może sięgać nawet kilkunastu tygodni. Należy też pamiętać o regularnej konserwacji, która w przypadku mniej odpornych na ścieranie gatunków drewna musi być odpowiednio częstsza.

 

Opracowanie:

Przemysław Szymoniak Zakład Stolarski

Pleszew , Kaliska 54

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas