Materiał Partnera Zalety domów w zabudowie bliźniaczej

Zalety domów w zabudowie bliźniaczej

Ci, którzy marzą o własnym domu, ale ich budżet pozwala raczej na zakup większego mieszkania, mogą skorzystać z alternatywnego rozwiązania. Coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości w zabudowie bliźniaczej. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to propozycja łączącą w sobie zalety mieszkania w domu z korzyściami związanymi z kupnem mieszkania. Poznaj najważniejsze walory takiej opcji.


Kwestie ekonomiczne

Domy wolnostojące to bardzo kosztowne nieruchomości. Dlatego wiele osób sądzi, że musi zrezygnować z bycia właścicielem nieruchomości z ogródkiem ze względu na ograniczony budżet. Nic bardziej mylnego.

Cena domów w zabudowie bliźniaczej jest znacznie niższa. Często zdarza się, że jest ona atrakcyjniejsza niż w przypadku zakupu mieszkania w centrum miasta. Natomiast wydając taką samą kwotę, można mieć przestronny dom – zamiast niewielkiego lokum w bloku.

Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku wydatków związanych z remontem części wspólnych nieruchomości, właściciel budynku nie pozostaje z nimi sam. Partycypują w nich sąsiedzi, czyli właściciel sąsiedniego domu.

Bliźniaki mają to do siebie, że znacznie łatwiej je ogrzać. Dzieje się tak, gdyż budynek jest osłonięty z jednej strony przez dom sąsiada.

Budynek w zabudowie bliźniaczej to spełnienie marzeń o własnym domu, którego cena będzie zbliżona do ceny zakupu mieszkania. Za inwestycją taką przemawia wiele korzyści. Są to między innymi niższe koszty utrzymania nieruchomości, tańsze ogrzewanie oraz przestronne wnętrza domu. Ponadto budynki takie powstają na niezwykle dogodnie zlokalizowanych osiedlach, dlatego są idealne zarówno dla singli, jak i dla rodzin z dziećmi” – mówi ekspert z firmy B&W Nieruchomości.


Niezależność i komfort

Domy typu bliźniak dają poczucie pełnej niezależność, o co bardzo trudno w przypadku bycia właścicielem mieszkania. Ponadto zapewniają domownikom znacznie większy komfort ze względu na swój metraż oraz szalenie funkcjonalny projekt.

Budynki takie są niezwykle przestronne. Mają wyraźnie zaznaczoną strefę dzienną i nocną – przeznaczoną dla mieszkańców.

Wiele osób docenia bliźniaki ze względu na przynależący do nich ogródek. Dlatego nieruchomości te są idealne dla osób lubiących odpoczywać na świeżym powietrzu, będących właścicielami czworonogów oraz dla dzieci. Kawałek ziemi przed domem można także wykorzystać do hodowania ulubionych kwiatów.

Dom w zabudowie bliźniaczej ma też osobne wejście, niezależne od drugiego budynku. Jednak warto pamiętać, że dobry sąsiad to prawdziwy skarb. Jego pomoc może okazać się bezcenna podczas wakacyjnego wypadu czy dłuższej nieobecności w domu.

Podziel się