Materiał Partnera Zalety budowy hal z płyt warstwowych

Zalety budowy hal z płyt warstwowych

Hale przemysłowe cieszą się dzisiaj dużym powodzeniem. Znajdują zastosowanie nie tylko jako idealne miejsce do produkcji towarów, ale również jako magazyn, centrum logistyczne czy punkt handlowo-usługowy. Ich konstrukcja pozwala umieścić je w praktycznie dowolnym miejscu, nie ma także żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o powierzchnię takich pomieszczeń. Do budowy hal można wykorzystać różne materiały, w tym płyty warstwowe. Jakie są ich zalety?

Charakterystyka płyt warstwowych

Zacznijmy od tego, czym są płyty warstwowe. To kompozytowy wyrób budowlany, zwany często „płytą obornicką”, który składa się z konstrukcyjno-izlolacyjnego rdzenia oraz znajdujących się na zewnątrz okładzin stalowych. Rdzeń może przyjmować różną postać. Wykonany jest z pianki poliuretanowej, styropianu bądź wełny mineralnej. Z każdym z tych materiałów wiążą się inne właściwości.

Płyty warstwowe można wykorzystać nie tylko przy budowie hal. Nadają się również do zastosowań wewnętrznych, płyty stosuje się np. do sufitów podwieszanych w technologii lekkiej obudowy albo do ścianek działowych. Dowiedzmy się jednak, dlaczego to właśnie hale warto wykonać z tego rodzaju płyt?

Atrakcyjna cena

Pierwszą zaletą hal z płyt warstwowych jest ich niska cena. Są dużo tańsze niż pozostałe surowce wykorzystywane jako materiały budowlane. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, stawiając przy tym halę o pożądanych gabarytach.

Szybkość budowy

Hale z płyt warstwowych stawia się bardzo łatwo i szybko. Mogą być gotowe nawet w ciągu 30 dni. Nie wymagają dużo pracy, a efekt jest satysfakcjonujący. To jeden z powodów, dla których możemy cieszyć się wspomnianymi oszczędnościami, a zachowane pieniądze przeznaczyć na inne inwestycje.

Doskonałe parametry

Mimo błyskawicznego tempa prac, hale z płyt warstwowych nie ustępują niczym halom wykonanym z innych rodzajów materiałów. Wyróżniają się doskonałymi parametrami izolacyjnymi, niewielką grubością oraz niedużym ciężarem. Ponadto, hale stawiane z użyciem tego wyrobu budowlanego, są nowoczesne i uniwersalne. Szeroki wybór kolorów płyt i zróżnicowany kształt profilowań płyt, pozwala tworzyć nawet najbardziej ambitne projekty architektoniczne.

Różnorodność płyt warstwowych

Różnorodność płyt to kolejna zaleta, która się z nimi wiąże. Płyty mają różne wymiary i różne zastosowania, dzięki rdzeniowi wykonanemu z trzech materiałów – komentuje nasz rozmówca z firmy Pawilon z Nadarzyna. Wyróżnia się:
  • Rdzeń styropianowy, który jest najbardziej popularny. Posiada atest NRO, czyli nierozprzestrzeniania się ognia. Płyty z rdzeniem styropianowym są najtańsze,
  • Rdzeń poliuretanowy, charakteryzujący się uniwersalnością i energooszczędnością,
  • Rdzeń z wełny mineralnej, który jest najdroższy, ale ma wysoki wskaźnik odporności na ogień oraz wysoki współczynnik izolacji akustycznej.

Dzięki tym zaletom, można stawiać estetyczne, bezpieczne hale o rozmaitych formach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas