Artykuł sponsorowany Z jakich materiałów wykonuje się wykładziny?

Z jakich materiałów wykonuje się wykładziny?

Choć panele czy płytki cieszą się dużą popularnością, nie znajdują one swojego zastosowania w każdym pomieszczeniu. Alternatywą dla tradycyjnych pokryć podłogowych są wykładziny. Wśród nich wyróżnić można te miękkie, imitujące najlepszej klasy dywany, jak i te przypominające panele, za to o wiele odporniejsze na intensywne użytkowanie. Z jakich materiałów wykonuje się wykładziny? W jakich miejscach sprawdzą się poszczególne rodzaje wykładzin?

Wykładziny dywanowe

Pierwsza kategoria wykładzin to wykładziny dywanowe. Jak sama nazwa wskazuje, wyglądem przypominają one dywany. W zależności od konkretnego rodzaju mogą imitować grube, puchate dywany, jak i te cienkie, zbliżone bardziej do chodników. Wykładziny dywanowe najczęściej wykonywane są z wełny lub materiałów syntetycznych.

Wełniane wykładziny dywanowe to idealny zamiennik klasycznych, miękkich dywanów. Na ich korzyść bez wątpienia przemawia to, że dobrze ułożone wykładziny nie przesuwają się ani nie odkształcają. Przez cały okres użytkowania zachowują pierwotnie nadaną formę. Co więcej, pokrywają one całą powierzchnię podłogi, przez co pomieszczenie staje się przytulniejsze, a chodzenie po podłodze jest prawdziwą przyjemnością. Wykładziny dywanowe wełniane to doskonały wybór do salonu czy dziecięcego pokoju.

Syntetyczne wykładziny dywanowe z kolei sprawdzają się świetnie w pomieszczeniach, które są bardzo często użytkowane. Specjalnie opracowana tkanina jest odporna na chodzenie po niej w butach czy przesuwanie mebli. Jest również łatwa w utrzymaniu czystości, ze względu na to, iż nie chłonie tak brudu jak tradycyjne dywany. Z tego względu na wykładziny dywanowe syntetyczne najczęściej decydują się szkoły oraz biura.

Szeroki wybór wykładzin dywanowych znaleźć można w ofercie firmy ABC Podłogi. Do wyboru mamy szereg wzorów i kolorów, dzięki czemu z łatwością dobierzemy odpowiednią wykładzinę do każdego wnętrza. Aby wykładzina spełniała swoją funkcję i dobrze się prezentowała, trzeba ją odpowiednio zamontować, dlatego warto zlecić montaż profesjonalistom. Z tego typu usługi również można skorzystać w ABC Podłogi.

Wykładziny PCV i linoleum

Oprócz wykładzin dywanowych wyróżnić można także wykładziny PCV i linoleum. W tym przypadku nazwa bezpośrednio wskazuje na użyty do ich produkcji materiał – są to odpowiednio PCV oraz linoleum. Obie te wykładziny sprawdzają się idealnie w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko zalania wodą lub konieczność utrzymania wysokiego poziomu higieny za pomocą detergentów, ze względu na ich wodoodporność.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas