Artykuł sponsorowany Z jakich części składają się agregaty do aplikacji piany poliuretanowej?

Z jakich części składają się agregaty do aplikacji piany poliuretanowej?

Agregat do natrysku piany PUR to innowacyjne i stosunkowo nowe na rynku urządzenie do wykonywania izolacji piankowej. Służy to natrysku piany poliuretanowej, która jest skutecznym materiałem hydroizolacyjnym i termoizolacyjnym, stosowanym zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Może być wykorzystywana do ocieplania fundamentów, ścian oraz zabezpieczania strychów i dachów w nowych i istniejących już budynkach. Jednym z najpopularniejszych producentów agregatów do piany PUR jest firma Graco.

Jakie urządzenia składają się na zestaw do natrysku piany poliuretanowej?

Zestaw do natrysku pianki PUR składa się z reaktora, pomp transferowych, węży przyłączeniowych i pistoletów natryskowych. Do aplikacji piany potrzebne jest również mieszadło, wąż podgrzewany i zestaw recyrkulacyjny. Pompa wykorzystywana jest do transportu izocyjanianu oraz poliolu, czyli dwóch składników pianki, podgrzewanych do optymalnej temperatury reakcji, które w kolejnym kroku przenoszone są wężami do pistoletu natryskowego, w którym zostają zmieszane, a następnie aplikowane na wybraną powierzchnię.

Jakie są rodzaje agregatów do pianki PUR?

Na rynki dostępne są urządzenia w konfiguracji hydraulicznej, elektrycznej oraz pneumatycznej. Różnią się od siebie nie tylko sposobem zasilania, ale też wydajnością, mocą i sterowaniem. Na rynku dostępne są agregaty do natrysku piany PUR o wydajności od 5 kg do 28 kg pianki na minutę. Mogą być wyposażone m.in. w system automatycznego równoważenia ciśnienia, aktywny system pompy smarującej ISO oraz w ekran dotykowy.

Jaki agregat do piany poliuretanowej wybrać?

Jeśli szukasz sprawdzonego i niezawodnego agregatu do piany PUR, zapoznaj się z ofertą KUMIBEX, gdzie znajdziesz szeroki wybór urządzeń renomowanego producenta Graco. Skorzystaj z atrakcyjnych cen, gwarancji jakości i bezpieczeństwa zakupów. W sklepie Graco można znaleźć pełną linię maszyn i pistoletów do natrysku pianki PUR. W swoim szerokim asortymencie, firma posiada przenośne agregaty przeznaczone do realizacji małych zleceń oraz poprawek, a także maszyny o średnim i wysokim poziomie wydajności, polecane do realizacji dużych komercyjnych i przemysłowych projektów oraz do zabezpieczania pokryć dachowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas