Artykuł sponsorowany Z czego produkuje się dekoracyjne panele 3D?

Z czego produkuje się dekoracyjne panele 3D?

Wykończenie ścian ma bardzo duży wpływ na aranżację całego pomieszczenia. Ściany mogą stanowić tło dla wszystkich sprzętów i dodatków znajdujących się we wnętrzu, ale same świetnie też sprawdzą się w roli dekoracji. Wystarczy tylko mieć pomysł na ich zagospodarowanie. Oprócz wzorzystych tapet i różnego rodzaju farb, na rynku dostępne są również trójwymiarowe panele ścienne. Produkuje się je z rozmaitych materiałów. Jakich?

Panele ścienne z pianki poliuretanowej

Kto powiedział, że panele ścienne muszą być twarde i sztywne? W ostatnim czasie rynek zawojowały miękkie i lekkie panele z pianki poliuretanowej, które w dotyku przypominają zamsz lub aksamit. Wbrew pozorom są one bardzo wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci. Z powodzeniem więc można zastosować je w kuchni czy łazience, tworząc tym samym niebanalną aranżację pomieszczenia. Estetyczny i nietuzinkowy wygląd to niejedyna zaleta dekoracyjnych paneli ściennych z pianki poliuretanowej.

Jak przekonuje przedstawiciel z firmy O!Bubble, która jest ich producentem – tego typu panele 3D są też łatwe w montażu oraz poprawiają izolację akustyczną wnętrz. Warto wykończyć nimi ścianę w sypialni lub w dziecięcym pokoju. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej i różnorodności kształtów można z łatwością dopasować panele ścienne do swoich potrzeb. Sprawdzą się one zarówno w nowoczesnych, klasycznych, jak i awangardowych i nieco szalonych aranżacjach.

Panele ścienne z gipsu

Gipsowe panele ścienne tworzy się z mieszanki gipsowo-mineralnej, którą następnie poddaje się utwardzaniu. Przytwierdza się je do ścian przy pomocy kleju montażowego. Panele ścienne z gipsu również występują w wielu wzorach, lecz ich kolorystyka jest dość ograniczona. W sklepach znajdziemy je głównie w białej postaci, za to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować je na dowolny kolor.

Gipsowe panele nadają się do wszystkich typów pomieszczeń, jednak nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z wodą. Ich największymi zaletami są lekkość i szeroka dostępność wykończeń. Możemy zdecydować się na geometryczne kształty, panele imitujące beton, z wyżłobieniami czy motywem kwiatowym. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu pragniemy zaaranżować dane wnętrze.

Płyty MDF

Płyty MDF powstają z połączenia włókien drzewnych oraz utwardzających je włókien organicznych. Do ich montażu można użyć kleju lub wkrętów. Panele ścienne z płyt MDF polepszają izolację termiczną i akustyczną pomieszczenia. Wybór wzorów jest w zasadzie nieograniczony. W celu uzyskania satysfakcjonującego efektu panele można malować, lakierować i pokrywać kolorowymi foliami. Problemem może być jednak właściwe przygotowanie ściany pod przyjęcie płyt MDF. Należy zadbać o jej wyrównanie i gruntowanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter