Artykuł sponsorowany Wynajem urządzeń, maszyn i konstrukcji niezbędnych do prac budowlanych

Wynajem urządzeń, maszyn i konstrukcji niezbędnych do prac budowlanych

Inwestycja budowlana to zazwyczaj spore przedsięwzięcie, które wymaga wykonania określonych prac za pomocą profesjonalnego sprzętu. Ciężkie maszyny budowlane, różnego rodzaju narzędzia ręczne czy konstrukcje wykorzystywane do przeprowadzania prac na wysokościach musi cechować najwyższa jakość, jednak ich zakup wiąże się ze sporymi kosztami. Doskonałym rozwiązaniem jest więc wynajem nowoczesnego sprzętu.

Różne typy maszyn budowlanych

Roboty ziemne to zazwyczaj skomplikowane prace, które wymagają wykorzystania ciężkich maszyn budowlanych. W przypadku różnego rodzaju obiektów niezwykle istotne jest stworzenie wykopów pod fundamenty. Jest to możliwe jedynie za pomocą specjalistycznej, kompaktowej koparki gąsienicowej, która świetnie poradzi sobie w każdym terenie. Zastosowanie nowoczesnych modeli renomowanych światowych marek, takich jak np. Yanmar czy Kubota, zapewniają możliwość przeprowadzenia wykopów nie tylko szybko, ale przede wszystkim profesjonalnie. Zakup koparki gąsienicowej to jednak spore obciążenie dla budżetu ekipy budowlanej, dlatego warto skorzystać z oferty firmy Cramo, która świadczy usługi wynajmu tego typu maszyn. Wypożyczenie ich na określony czas jest niezwykle korzystne i pozwala w terminie zrealizować zaplanowane prace. Do wykopów przeznaczone są również specjalne modele walców. To innowacyjne maszyny sterowane przez operatora zdalnie za pomocą radia. Okołkowane walce najczęściej wykorzystywane są w przypadku podłoża piaszczystego i mułowatego – świetnie sprawdzą się do zagęszczania gruntu w rowach i miejscach, do których dostęp jest utrudniony. Również i tego typu specjalistyczne maszyny można z powodzeniem wynająć, dzięki czemu nie trzeba ponosić sporych kosztów ich zakupu, a wszelkie prace przeprowadzane są profesjonalnie i na czas. Z kolei transport materiałów sypkich czy betonu będzie znacznie łatwiejszy dzięki miniwywrotce, którą także można wypożyczyć od renomowanej firmy świadczącej tego typu usługi.

Niezbędne narzędzia        

Specjalistyczny sprzęt budowlany wymagany jest do sprawnego i profesjonalnego przeprowadzenia wielu robót, do których zaliczyć można m.in. prace brukarskie. Niezbędnym urządzeniem do tego typu działań jest przecinarka, która z powodzeniem tnie kostkę brukową i krawężniki. To kosztowny sprzęt, który można jednak z powodzeniem wynająć i w ten sposób ograniczyć wydatki podczas przeprowadzanych prac budowlanych. Problemem podczas nich może być znaczna ilość przepływającej wody, skutecznie utrudniająca wykonywanie jakichkolwiek działań. Konieczne jest wtedy użycie specjalnej pompy odśrodkowej. Okazuje się, że renomowane firmy świadczące usługę wynajmu tego typu sprzętu mają w swoim szerokim asortymencie modele wyposażone w różnej wielkości wirniki, co przekłada się na ich wydajność. Najbardziej efektywna pompa odśrodkowa jest bowiem w stanie przepompować aż 3000 litrów na minutę. Dobranie odpowiedniego urządzenia do potrzeb i wymagań powinno być jednak skonsultowane z ekspertem pracującym w firmie wynajmującej sprzęt budowlany. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz ogromnej wiedzy będzie on w stanie zaproponować optymalne, korzystne rozwiązanie każdemu klientowi. Dotyczy to także wiercenia otworów w twardym podłożu – prace te wykonuje się za pomocą wiertnic. Modele najlepszych światowych producentów, np. Hilti czy Bosch, które gwarantują pracę na najwyższym poziomie, również można wynająć. W wielu przypadkach może się to okazać znacznie korzystniejsze niż kosztowny zakup profesjonalnych narzędzi budowlanych.

Specjalne konstrukcje

Efektywna praca na placu budowy jest możliwa jedynie dzięki wyposażeniu go w funkcjonalne systemy kontenerowe. Kontenery sanitarne, w których znajdują się toalety, kabiny prysznicowe i aneks kuchenny to doskonałe rozwiązanie dla każdej ekipy budowlanej. Zakup takiej konstrukcji i jej przechowywanie może się jednak wiązać z pewnymi trudnościami, dlatego korzystniejszy będzie wynajem kontenera. Tymczasowe budynki można w prosty sposób podłączyć do wody i kanalizacji, dzięki czemu mogą też służyć jako pomieszczenia socjalne. Wynajęcie kontenerów socjalno-biurowych pozwoli na stworzenie w pełni funkcjonalnych gabinetów dla poszczególnych pracowników. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu niezależnego źródła energii elektrycznej. Generatory spalinowe na przyczepie lub agregaty prądotwórcze zapewniają dostęp do prądu w każdych warunkach. Okazuje się więc, że wypożyczanie maszyn, narzędzi i konstrukcji niezbędnych na każdym placu budowy jest korzystne i pozwala na używanie profesjonalnego, nowoczesnego sprzętu przy poniesieniu kosztów zdecydowanie niższych niż w przypadku zakupu urządzeń. Terminowa realizacja zleceń i fachowe wykonanie zapewnione przez odpowiednie zaplecze techniczne z pewnością znacząco wpłynie na wizerunek firmy budowlanej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas