Artykuł sponsorowany Wykopy pod fundamenty i pozostałe prace ziemne oferowane przez firmę Król-Budowy

Wykopy pod fundamenty i pozostałe prace ziemne oferowane przez firmę Król-Budowy

Budowa domu jednorodzinnego lub obiektu o innych charakterze to proces składający się z wielu etapów prac. Jedną z początkowych jest przygotowanie terenu pod inwestycje. Zadanie to zaliczane jest do prac ziemnych, aczkolwiek nie jest ono jedyną czynnością z tego zakresu, jakie wykonuje się w trakcie budowy domu. Oprócz prac przygotowawczych firmy budowlane zajmują się robieniem wykopów. Wymienionymi usługami zajmuje się między innymi firma budowlana Król-Budowy. Jakie dokładnie prace ziemne wykonuje się w trakcie stawiania obiektów budowlanych?

Co zaliczamy do prac ziemnych?

Jeżeli uzyskaliśmy pozwolenie na budowę, możemy przejść do realizacji projektu na działce. Pierwszą rzeczą, jaką musimy wykonać, jest uporządkowanie terenu oraz jego przygotowanie pod realizacje inwestycji. To tylko jedna z prac ziemnych, jakie czekają nas w trakcie budowy domu. Na ogół roboty ziemne to wszelkie czynności, jakie wykonuje się z gruntem. To oznacza, że do takich prac zaliczamy:

  • wydobywanie gruntu,
  • usuwanie gruntu,
  • kształtowanie terenu.

Jak zaznacza specjalista od realizacji prac ziemnych z firmy Król-Budowy, do prac ziemnych zaliczamy również wszelkie wykopy. Mowa tu np. o wykopach pod fundamenty, instalacje podziemne, obiekty podziemne, studzienki, sieci kanalizacyjne i wodociągowe i inne inwestycje. Czasem prace ziemne obejmują również zagęszczanie terenu. Czynności te wykonuje się np. w przypadku budowy dróg.

Czym są wykopy ziemne?

Biorąc pod uwagę charakter robót ziemnych, możemy wyróżnić między innymi wykopy i nasypy. Do wykopów zaliczane są wszelkie prace podziemne. Ich głównym celem jest usunięcie gruntu naturalnego z danego terenu. Najczęściej transportuje się go w inne miejsce na budowie lub wywozi poza plac budowy. Firma budowlana Król-Budowy z siedzibą w miejscowości Mokry Las w województwie mazowieckim oferuje wykopy pod fundamenty, a także pod stworzenie instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej oraz gazowej.

Do zrealizowania wykopów budowlanych pod obiekty mieszkalne zwykle wykorzystuje się ciężki maszyny budowlane. Mogą to być koparki lub koparko-ładowarki, aczkolwiek w przypadku mniejszych prac, np. przy wykopach pod ławy fundamentowe, używa się minikoparek. Ponadto niezbędne są wywrotki, które przetransportują grunt w inne miejsce. Fachowcy od prac ziemnych z firmy Król-Budowy oferują wykonanie różnych rodzajów wykopów ziemnych. Do nich zaliczamy:

  • wykopy wąskoprzestrzenne,
  • wykopy szerokoprzestrzenne,
  • wykopy jamiste.

Prace związane z wykopami można podzielić też w inny sposób. Jeżeli pod uwagę weźmiemy głębokość wykopu, wówczas mamy do czynienia z wykopami płytkimi oraz głębokimi. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z fundamentami bezpośrednimi, a w drugim z pośrednimi. Oczywiście rodzaje wykopów, jakie zostaną przeprowadzone, w dużej mierze zależą od warunków gruntowych, jakie panują na danym terenie. Dlatego przed ich wykonaniem dobrze jest zlecić badania gruntu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas