Artykuł sponsorowany Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim krok po kroku

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim krok po kroku

Mieszkanie w stanie deweloperskim jest tańsze od tego wykończonego pod klucz, wymaga jednak więcej pracy ze strony właściciela, nim będzie mógł komfortowo w nim zamieszkać. Z drugiej strony to też możliwość, by dopasować mieszkanie do naszych wyobrażeń, zostawia nam nieco swobody. Co zastaniemy w mieszkaniu deweloperskim i co robić dalej? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w tym krótkim artykule.

Zakres stanu deweloperskiego

Nie ma jednoznacznej definicji mówiącej, czym jest stan deweloperski mieszkań. Standard mieszkania, w jakim deweloper oddaje je kupującemu, jest określony w umowie i to na jej podstawie będziemy w stanie określić jakie prace wykończeniowe będziemy musieli wykonać samodzielnie. Możemy zająć się tym samodzielnie lub wynająć firmę remontową Sun-Remont.

W większości przypadków stan deweloperski obejmuje montaż drzwi wejściowych oraz tynkowanie ścian. W mieszkaniu takim znajdziemy wylewkę betonową idealną pod dalsze wykończenie. Rozprowadzona będzie także instalacja grzewcza oraz elektryczna zawierająca gniazda, łączniki i wyprowadzenia pod podstawowe punkty świetlne – może również obejmować domofon. Będą też poprowadzone przyłącza instalacji wodno-kanalizacyjnej, choć rury prawdopodobnie poprowadzone będą po ścianach.

Ostatnim elementem w standardzie mieszkania deweloperskiego są parapety wewnętrzne. Ich materiał, podobnie jak drzwi frontowych, określony jest przez dewelopera w załączniku do podpisywanej z nim umowy.

Wykańczanie mieszkania deweloperskiego

Kupując mieszkanie w standardzie deweloperskim, znajdujemy się w sytuacji, gdzie mamy wpływ na aranżację każdego elementu mieszkania z wyjątkiem drzwi frontowych, parapetów i układu wszelkich instalacji. Według własnego upodobania możemy wybierać materiały, wzory i kolory, jakie wykorzystamy.

Wykończenie mieszkania od dewelopera powinniśmy rozpocząć od łazienki. Nie wolno nam naruszać tam ścian, ponieważ stanowią własność wspólną nieruchomości. Konieczne zatem będzie ukrycie rur, do których podłączymy urządzenia sanitarne, ścianką z płyt kartonowo gipsowych. Następnie możemy przejść do układania glazury. Gdy to będzie skończone, możemy przejść do malowania ścian lub układania tapety. Na końcu zajmiemy się układaniem podłóg. Taka kolejność jest najwygodniejsza. Inaczej jednak będzie wyglądać ta kolejność, jeśli zdecydujemy się na parkiet drewniany – opary unoszące się podczas jego cyklinowania mogą być widoczne na świeżej farbie, co zniszczy ich estetykę. Możemy również położyć panele przed malowaniem, pamiętajmy jednak, by listwy przypodłogowe zakładać dopiero po nim, a na czas malowania podłogę dobrze zabezpieczyć.

Na koniec podłączamy lampy do wyprowadzenie pod punkty świetlne i możemy przystąpić do meblowania mieszkania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas