Artykuł sponsorowany Wykończenia parapetów – elementy wykończeniowe parapetów wewnętrznych

Wykończenia parapetów – elementy wykończeniowe parapetów wewnętrznych

Parapety wewnętrzne spełniają dwie istotne funkcje – umożliwiają prawidłowy obieg ciepłego powietrza z grzejników i stanowią efektowną dekorację okienną. Biorąc pod uwagę, że w wielu domach parapety pozostają stale odsłonięte, warto zadbać o ich estetyczne wykończenie. 

Elementy wykończeniowe parapetów wewnętrznych

Parapety wewnętrzne wykonywane są z wyprofilowanego materiału o szerokości dopasowanej do otworu okiennego. Przycięty parapet nie posiada estetycznych zakończeń, dlatego wymagane jest zastosowanie zaślepek, nakładek lub zatyczek. Wszystkie te terminy opisują elementy wykończeniowe wykonane z tworzywa sztucznego, które pasują do kształtu, wyglądu i koloru parapetu. Zaślepki, dobrane kolorystycznie i materiałowo do konkretnego parapetu, sprytnie maskują wszelkie niedoskonałości. Co ciekawe, nakładki i łączniki można stosować zarówno do nowych, jak i starych parapetów, aby nadać im nowy wygląd i przedłużyć żywotność.

Funkcjonalność nakładek – nie tylko element dekoracyjny

Nakładki na parapety, nazywane również nakładkami dekoracyjnymi, to szybki sposób na odrestaurowanie starego podokiennika bez konieczności jego demontażu lub wymiany na nowy. W zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane, instaluje się je na istniejących elementach. Nakładki na parapety produkowane są z PCV i przycinane do pożądanych rozmiarów. To najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, które oprócz generowania niskich kosztów pomaga ograniczyć zakres prac remontowych. Niezbędnymi elementami wykończeniowymi do nakładek parapetowych są zaślepki, które maskują wszelkie niedoskonałości i nadają całości pożądanego charakteru.             
Ogromną zaletą nakładek na parapety wewnętrzne jest duża wytrzymałość mechaniczna. Gładkie powierzchnie są łatwe w czyszczeniu i prezentują się dobrze niezależnie od stylu aranżacji pomieszczenia. Nakładki PCV występują w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu użytkownik może dopasować do swojego wnętrza i kolorystyki stolarki okiennej.

Nakładki dekoracyjne – montaż na parapecie wewnętrznym

Instalacja nakładek renowacyjnych jest bardzo intuicyjna i pozostaje w zasięgu użytkownika nieposiadającego specjalistycznych narzędzi. Przed przystąpieniem do montażu należy dokładnie oczyścić parapet (najpierw na mokro, a potem na sucho). Na tak przygotowany podokiennik przykleja się dopasowaną nakładkę. W tym celu warto użyć specjalnego kleju montażowego do parapetów dostępnego w ofercie każdego sklepu budowlanego. Aby nakładka dobrze się przykleiła, warto obciążyć brzegi parapetu ciężkimi przedmiotami. Później wystarczy już tylko zastosować zaślepki dopasowane kolorystycznie do nakładki, dostępne w ofercie firmy Maja Mariusz Wawrzyńczak. Miejsca, w których zaślepki stykają się ze ścianą oraz ościeżnicą wymagają dodatkowego uszczelnienia silikonem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas