Artykuł sponsorowany Wygoda sprzątania czyli nowoczesne odkurzacze centralne

Wygoda sprzątania czyli nowoczesne odkurzacze centralne

Trudno wyobrazić sobie nawet czysty i schludny dom, w którym nie byłoby odkurzacza. Są one zwłaszcza niezbędne, gdy w naszym domu jest dużo dywanów czy wykładzin, jak też w przypadku posiadania zwierząt. Bez odkurzaczy trudno jest się obejść także alergikom. Aby jednak jakość odkurzania była jak najwyższa, warto zdecydować się na odkurzacz centralny. Jak działa taki odkurzacz i dlaczego warto się na niego zdecydować? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Jak działają zwykłe odkurzacze?

Być może nigdy nie zastanawiałeś się nad tym, co się dzieje z powietrzem, które zasysasz do swojego odkurzacza. Jeżeli dysponujesz zwykłym odkurzaczem workowym, to zauważyłeś na pewno, że kurz i inne zanieczyszczenia zbierają się w worku.  Nie oznacza to jednak, że część wciąganego przez odkurzacz powietrza nie zostanie wydmuchana z powrotem do mieszkania. Taka sytuacja jest z pewnością niepożądana zwłaszcza w przypadku osób z alergiami wziewnymi. Nieco lepiej jest w przypadku odkurzaczy wodnych, kiedy cały brud gromadzi się w specjalnym zbiorniku z wodą. Takie odkurzacze są jednak dość duże i mało poręczne oraz nieco skomplikowane w obsłudze. Okazuje się jednak, że jest jeszcze inna opcja, która zdecydowanie przewyższa wymienione uprzednio rodzaje odkurzaczy.

Zalety odkurzaczy centralnych

Odkurzacze centralne wyznaczają zupełnie nowy standard odkurzania domów i mieszkań, który cechuje wygoda i skuteczność. Składają się one z jednostki centralnej, systemu rur PCV oraz lekkiego węża ssącego. Jednostka centralna, zwana dalej odkurzaczem centralnym, zainstalowana jest w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub kotłowni. Zasada działania tego typu odkurzaczy polega na tym, że kiedy tylko chcemy odkurzyć mieszkanie, po prostu wkładamy wąż od odkurzacza do gniazdka ssącego zamontowanego w ścianie, a odkurzacz od razu zaczyna pracować. Ponieważ znajduje się on w innym pomieszczeniu, nie słyszymy jego pracy. Sprzedażą i instalacją tego typu odkurzaczy zajmuje się m.in. firma Strefa Grzania.

Co więcej, całe wessane przez odkurzacz powietrze zostaje wydmuchane na zewnątrz domu, a brud i kurz oraz większe zanieczyszczenia trafiają do zbiornika odkurzacza. W ten sposób pozbywamy się także bytujących w kurzu roztoczy, które - w przypadku odkurzania zwykłym odkurzaczem - mogłyby z powrotem trafić do obiegu powietrza w naszym mieszkaniu. Jakość takiego odkurzania pozwala na całkowite pozbycie się uciążliwego i kurzu i roztoczy oraz szkodliwych drobnoustrojów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas