Artykuł sponsorowany Wydajny i bezpieczny komin – o jakich elementach należy pamiętać?

Wydajny i bezpieczny komin – o jakich elementach należy pamiętać?

Komin to w większości domów jeden z najważniejszych elementów, który musi być skonstruowany w sposób odpowiedni. Powinien być dopasowany konstrukcyjnie do danego obiektu, a także spełniać wszelkie wymogi w zakresie odprowadzania spalin. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z rozwiązań proponowanych przez renomowanych dystrybutorów systemów kominowych – jakie ich elementy znajdują się w ofercie?

Pustaki do systemów kominowych

W przypadku systemów kominowych do bardzo istotnych elementów zaliczają się bloczki kominowe, rdzeń ceramiczny, zaprawa szamotowa, akcesoria stalowe, jak również betonowe, a także pustaki oraz odskraplacze. W zależności od zastosowanego typu komina bloczek może mieć różną budowę, a jego przekrój będzie dopasowany do konkretnego systemu. Bardzo ważne jest więc dopasowanie pustaków, w czym pomoże renomowany dystrybutor systemów kominowych i wentylacyjnych. Należy też pamiętać, by przed montażem bloczków kominowych zadbać w sposób właściwy o ich fundamenty.

Kolejnym elementem wydajnego i bezpiecznego komina jest wyczystka. Montuje się ją w uprzednio odpowiednio przygotowanych pustakach. Wyczystki znaleźć można w ofercie firmy Bestkomin.pl, która dla swoich klientów przygotowała szeroki asortyment komponentów niezbędnych do stworzenia kompletnego systemu kominowego. Zaliczają się do nich również niezbędne przy montażu wyczystek trójniki przyłączeniowe. Nie są to jednak jedyne elementy, z których składa się komin wykonany np. w domu jednorodzinnym. Co zatem jeszcze znajduje się w rozbudowanej ofercie?

Łatwe konserwowanie i serwisowanie komina

Należy też zwrócić uwagę na kolejny niezbędny element systemu kominowego, jakim bez wątpienia są drzwiczki rewizyjne. Montuje się je do trójnika wyczystkowego, który musi znaleźć się w wyciętym uprzednio w obudowie otworze. Dopasowanie jest w tym wypadku kluczowe – liczy się przede wszystkim precyzja, która pozwala zachować maksymalną szczelność. Komin wyprowadza się ponad dach i również w zewnętrznej jego części znajdują się elementy, o których trzeba pamiętać przy montażu systemu.

Zakończeniem komina najczęściej są specjalne daszki i dyfuzory, które dają możliwość efektywnego odprowadzania spalin. Pod dyfuzor nierzadko konieczny jest też zakup specjalistycznej podstawy, która zagwarantuje stabilność i będzie jednocześnie odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne. Budowa komina jest dość skomplikowana, jednak przy wsparciu dystrybutorów systemów kominowych można zarówno zakupić gotowe już, prefabrykowane elementy, jak i dopasować je, wybierając z materiałów dostępnych w ofercie. Oprócz wspomnianych znaleźć można też nasady kominowe, specjalistyczną zaprawę do rdzenia ceramicznego, przejścia i redukcje, podłączenia i wiele innych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter