Artykuł sponsorowany Wybór odpowiedniej chemii budowlanej do remontu łazienki

Wybór odpowiedniej chemii budowlanej do remontu łazienki

Remont łazienki to niekiedy bardzo poważne przedsięwzięcie. Często decydujemy się na wykończenie tego pomieszczenia płytkami ściennymi i podłogowymi. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w wilgotnych warunkach. Jednakże do solidnego zamocowania materiałów, koniecznie jest zastosowanie właściwych zapraw. Z kolei do wykończenia płytek używa się fug, które są przystosowane do wilgotnych warunków, które panują w łazience.

Chemia budowlana niezbędna do przygotowania podłoża pod płytki

Łazienka zazwyczaj remontowana jest co kilkanaście lat. W związku z tym wszelkie materiały budowlane, które określa się mianem chemii budowlanej, powinny charakteryzować się wysoką jakością. Oczywiście nie można zapomnieć, że pomieszczenie to będzie narażone na działanie wilgoci. Z tego względu wszystkie użyte produkty muszą być specjalnie do tego przystosowane. Wybierając chemię budowlaną, warto sięgać po znane produkty. Te oferuje m.in. hurtownia materiałów budowlanych Kowalski-System.

Do przygotowywania powierzchni, na której będą mocowane płytki ceramiczne, wykorzystuje się szpachle i grunty. Szpachle cementowe służą do wyrównywanie powierzchni. Gdy po szpachlowaniu powierzchnia będzie sucha i oczyszczona, można przejść do gruntowania. Preparaty gruntujące służą zmniejszeniu i wyrównaniu chłonności podłoża. Poza tym ich zastosowanie wydłuża możliwość obrabiania zapraw klejących i wzmacnia powierzchnię. Grut dobiera się w zależności od sposobu kładzenia płytek. Jeśli te będą nakładane na stare płytki, wówczas wybierzmy grunt do niechłonnych powierzchni.

Jak wybrać zaprawę klejową?

Przed układaniem płytek, ważną czynnością jest zakup odpowiedniej zaprawy klejącej. Sprzedawcy materiałów budowlanych oferują produkty podstawowe oraz o zwiększonej przyczepności. Do łazienki, która jest dość wilgotnym pomieszczeniem, warto wybrać zaprawy charakteryzujące się większą przyczepnością. Tymi mogą być np. elastyczne zaprawy klejowe, zaprawy klejowe wzmocnione czy wysokoplastyczne zaprawy. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie, czy dany preparat zawiera środki hydrofobizujące. Użycie środków z takimi składnikami zminimalizuje ryzyko pogorszenia się właściwości zaprawy klejowej, w przypadku rozlania na nich wody.

Zaprawa klejowa powinna być nakładana przy użyciu kielni lub szpachelki. Następnie wykorzystuje się pacę zębatą do jej rozprowadzenia. Przed użyciem zaprawy należy ją wymieszać z wodą, której ilość podał producent na opakowaniu. To sprawi, że będzie ona gęsta, a do tego plastyczna. Taka konsystencja zapewni, że płytki nie będą się zsuwały. Do wykończenia płytek stosuje się fugi. W łazienkach dobrze sprawdzają się elastyczne zaprawy, które powstają na bazie cementu. Remonty łazienek są przeprowadzane na kilkanaście lat, dlatego chemia budowlana wykorzystywana w trakcie prac remontowych musi być najwyżej jakości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas