Artykuł sponsorowany Wszystko to, co musisz wiedzieć o inwentaryzacji budynku!

Wszystko to, co musisz wiedzieć o inwentaryzacji budynku!

Inwentaryzacja budynku to nic innego jak przedstawienie rzeczywistego stanu istniejącego już budynku. Najczęściej jest wykonywana, gdy chcemy przeprowadzić remont, czy przebudowę domu, ale przydaje się również wtedy, gdy np. chcemy go sprzedać. Tego typu opracowanie zawiera różne dokumenty, jak i rysunki. Co jeszcze warto wiedzieć o inwentaryzacji budynku? Koniecznie dowiedz się!

Definicja inwentaryzacji budynku

Jak już wspomnieliśmy, inwentaryzacja budynku to opracowanie techniczne, które przedstawia aktualny stan konkretnego i już istniejącego budynku. Choć jest podobne do projektu, to jednak wszelkie informacje, które zawiera, mają jedynie odtworzeniowy charakter. Najczęściej tego typu projekty są przedstawiane w formie papierowej, ale ostatnimi czasy coraz częściej przyjmują formę elektroniczną.

Ma ona na celu dokładne opisanie danego budynku. Możemy więc w nim znaleźć najważniejsze informacje dotyczące jego wymiarów, rozkładu pomieszczeń i ich przeznaczenia, czy chociażby ilości kondygnacji. Poza tym będzie zawierał dane o zastosowanych materiałach, czy położeniu budynku na działce. Zazwyczaj na inwentaryzację budynku składają się też plany instalacji znajdujących się w mieszkaniu i wiele innych!

Dowiedz się, kiedy trzeba wykonać inwentaryzację budynku!

Najczęściej jest ona potrzebna wtedy, gdy inwestor koniecznie musi mieć wgląd do aktualnego obrazu budynku. Nierzadko zdarza się, że dokumentacja projektowa zaginęła, wskutek czego niezbędna jest inwentaryzacja budynku. Wykonywaniem tego typu prac zajmuje się np. firma INVESTMAP. Warto się do niej zgłosić, gdy planujemy m.in.:

  • prace remontowe,
  • rozbudowę projektową,
  • nadbudowę projektową,
  • sprzedaż lub wynajem lokalu,
  • wydzielić nowe lokale.

Gwarantuje ona profesjonalne i rzetelne podejście do każdego zlecenia, a poza tym swoim klientom oferuje konkurencyjnie niskie ceny!

Komu zlecić wykonanie inwentaryzacji budowlanej?

Bardzo często zdarza się, że inwentaryzacji budynków podejmują się osoby bez odpowiedniego doświadczenia. Dlatego też warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy, aby nie być zawiedzionym. Przede wszystkim stawiajmy na przedsiębiorstwa, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, a zatrudnione w nich osoby mają wykształcenie budowlane lub architektoniczne, a do tego odpowiednie uprawnienia. Warto też dodać, że dobra firma to również taka, która nie unika podpisywania umów, czy wystawiania faktur. Pamiętajmy o tym!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas