Artykuł sponsorowany Wszystko, co warto wiedzieć na temat sufitów podwieszanych

Wszystko, co warto wiedzieć na temat sufitów podwieszanych

Bardzo popularnym elementem wykończenia wnętrz są wykonywane z płyt kartonowo-gipsowych sufity podwieszane. To rozwiązanie może doskonale uzupełnić nasze wnętrze i korzystnie wpłynąć na jego funkcjonalność. Dobrze wykonany podwieszany sufit spełnia funkcje termoizolacyjne oraz akustyczne. Jakie są zalety tego rozwiązania i gdzie sprawdzi się ono najlepiej? Wszystko, co warto wiedzieć, na temat sufitów powieszanych znajdziesz w naszym wpisie. 

Zalety sufitów podwieszanych

Do niewątpliwych zalet sufitów powstałych przy użyciu płyt kartonowo-gipsowych należy możliwość ukrycia instalacji oraz przewodów, które bardzo często po prostu wyglądają nieestetycznie i na pewno nie dodają uroku wnętrzom. Ponadto, taki rodzaj sufitu jest również dobrym pomysłem na zatuszowanie wszelkich nierówności na ścianach i oczywiście w miejscu sufitu. Wykonując podwieszany sufit możemy również w dowolny sposób zaprojektować sobie strefy oświetlenia w naszym domu czy mieszkaniu. W wysokich pomieszczeniach tworząc zabudowę kartonowo-gipsową na suficie możemy sami ustalić jej wysokość, dokonując ewentualnego obniżenia sufitu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku dużych strat energii cieplnej. Jak już wcześniej wspomniano, montaż podwieszanego sufitu w łatwy sposób pozwala nam również na wyciszenie mieszkania. 

Decydując się na wykonanie sufitu podwieszanego pamiętajmy, żeby dopasować go do własnych potrzeb i aranżacji własnego lokum. Dobrze przemyślana konstrukcja i właściwy montaż sprawią, że na pewno przez długie lata będziemy cieszyć się z zalet tego rozwiązania.

Sufit podwieszany w łazience

Sufity podwieszane najczęściej montuje się w salonach i sypialniach. Rzadziej zaś w łazienkach. Wiele osób martwi się jak to rozwiązanie zda egzamin w mocno wilgotnym pomieszczeniu. Nie ma przeciwskazań do montażu takiej konstrukcji w łazience, należy jednak pamiętać, że ze względu na charakter pomieszczenia musimy dobrać odpowiedni rodzaj płyty kartonowo-gipsowej. Zamiast standardowych płyt dobrze jest wybrać te modele, które są hydrofobizowane w procesie produkcji. Dzięki hydrofobizacji płyty te charakteryzują się zwiększoną odporność na działanie wody oraz pary wodnej. Dla trwałości konstrukcji dobrze jest pokryć je dodatkowo nieprzemakalną warstwą farby, najlepiej tej wodoodpornej. W ten sposób mamy gwarancję, że sufit podwieszany będzie nam awaryjnie służył przez wiele lat.

Czy sufit podwieszany można wykonać samemu?

Konstrukcją dla sufitu podwieszanego jest najczęściej konstrukcja przęsłowa. Z pewnością zdolny majsterkowicz powinien sobie sam poradzić z tym zadaniem. Nie mniej jednak, nie można zapominać o tym, że montaż to jedno, a niezbędne narzędzia i akcesoria to drugie. Zazwyczaj nikt, kto nie zajmuje się remontami zawodowo nie posiada wielu specjalistycznych narzędzi i sprzętów w swoim domowym warsztacie. Dlatego też, chociażby z tego powodu lepiej zlecić to zadanie profesjonalnym ekipom remontowo-budowalnym. Na terenie Wrocławia i okolic takiego zadania chętnie podejmie się firma Trebor, której właścicielem jest Robert Bald. Jej specjalnością są usługi remontowe, świadczone w szerokim zakresie. Firma kompleksowo wykańcza wnętrza, remontuje mieszkania, domy, biura oraz inne obiekty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter