Artykuł sponsorowany Współczynnik Uw okna – co on oznacza?

Współczynnik Uw okna – co on oznacza?

Okna to podstawowy element każdego budynku, które odpowiadają nie tylko za bezpieczeństwo domowników, ale także komfort termiczny w pomieszczeniach. Dlatego właśnie podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Jednym z nich jest współczynnik Uw. Czym właściwie jest ten parametr i w jaki sposób wpływa na jakość okna? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest współczynnik Uw okna?

Współczynnik Uw określa ilość energii cieplnej, jaka jest w stanie przedostać się przez okno. Wyraża go się w W/(m2*k) i przedstawia ilość ciepła, która przenika przez 1 metr kwadratowy powierzchni. Zaleca się, aby wartość ta nie była większa niż 0,9. W przeciwnym przypadku izolacja okna będzie dość słaba, przez co utrzymanie właściwej temperatury wewnątrz budynku będzie wymagało zużycia dużej ilości energii.

Najbardziej energooszczędne modele charakteryzują się wartościami na poziomie 0,5-0,7 W/(m2*k). Pamiętaj jednak, żeby podczas zakupu wybierać wyłącznie sprawdzone marki. Da to gwarancję, że parametr ten jest dokładnie wyliczony, a Ty nie dasz się naciągnąć na zakup tandetnego produktu.

Dlaczego współczynnik Uw jest tak istotny?

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze okno do Twojego domu? Inwestycja taka wiąże się z użytkowaniem przez długie lata. Dlatego właśnie warto dobrze przemyśleć ten zakup. W taki sposób z pewnością zwiększysz żywotność okna, przez co unikniesz niepotrzebnych wydatków w przyszłości.

Przenikalność cieplna okna to jeden z kluczowych aspektów, który trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru okien. Wpływa ona na komfort cieplny całego budynku. Niski współczynnik Uw pozwala to na zaoszczędzenie naprawdę pokaźnych sum na rachunkach za prąd.

Szukasz energooszczędnych okien, które świetnie sprawdzą się w Twoim domu? Szeroki asortyment firmy Młynarski z Opola gwarantuje, że każdy klient znajdzie produkt dostosowany do jego indywidualnych potrzeb.

Szacuje się, że otwory okienne są przyczyną utraty od 20 do nawet 30% ciepła. To właśnie dlatego ich właściwa izolacja jest tak ważna. Najlepiej uwzględnić ją już podczas tworzenia projektu domu.

Oprócz przenikalności cieplnej podczas wyboru okna zwróć uwagę również na materiał wykonania oraz sposób wykończenia profili, które również wpływają na jego energooszczędność. Istotne czynniki to również izolacja akustyczna oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Zwracając uwagę na każdy najmniejszy szczegół, masz pewność, że okno będzie spełniało wszystkie Twoje wymagania i nie będzie konieczna jego wymiana.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas