Artykuł sponsorowany W jakich wnętrzach warto zamontować drzwi przesuwne?

W jakich wnętrzach warto zamontować drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne to designerskie rozwiązanie, często wybierane do nowoczesnych aranżacji. Ten rodzaj drzwi doskonale sprawdzi się także w nieco starszych i klasycznych wnętrzach, zwłaszcza że na rynku dostępne są drzwi w różnych stylach. Kupić można minimalistyczne skrzydła przesuwne idealne do wnętrz w stylu skandynawskim i industrialnym oraz skrzydła z finezyjnymi frezami i zdobieniami w stylu vintage.

Drzwi przesuwne to idealny wybór, gdy we wnętrzu brakuje miejsca

Podstawową zaletą drzwi przesuwnych jest niewielka ilość miejsca, jaką zajmują. Skrzydło drzwi porusza się bowiem po prowadnicach zamontowanych na ścianie i nie ma znaczenia szerokość korytarza ani wolna przestrzeń wewnątrz pomieszczeń. Drzwi przesuwne często wybierane są do garderób i łazienek oraz do kuchni i jadalni. Taka ruchoma ściana sprawia, że przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Jest to świetny sposób na podzielenie przestrzeni i oddzielenia pokoi, nawet jeśli hol jest ciasny i nieustawny. Warto jednak pamiętać, że tego typu drzwi wymagają wolnego miejsca na ścianie.

Sposób montażu drzwi przesuwnych

Obszerny wybór drzwi przesuwnych dostępny jest w BESSY Polska — sprzedaż stolarki otworowej Stare Babice. Do wyboru są drzwi z przeszkleniami oraz wgłębieniami i dekoracyjnymi otworami. Kupić można nowoczesne skrzydła o minimalistycznym, wręcz surowym wyglądzie oraz bogato zdobione drzwi stworzone do rustykalnych wnętrz. Co ważne, różny może być system montażu. Do wnętrz klasycznych świetną opcją są prowadnice dekoracyjne, które stanowią dodatkową ozdobę pomieszczeń. W minimalistycznych aranżacjach lepiej natomiast sprawdzą się systemy ukryte, które chowa się za listwą maskującą. Wówczas prowadnice i rolki pozostają niewidoczne. Drzwi przesuwne często są jedyną ozdobą wnętrza, zwłaszcza że występują w wielu wzorach i kolorach.

Kiedy warto zdecydować się na drzwi przesuwne?

Skrzydła przesuwne to ozdoba sama w sobie, a ich funkcja dekoracyjna jest bezdyskusyjna. Wspomniana firma BESSY Polska często montuje drzwi w Piastowieklienci zwykle wybierają skrzydła przesuwne do strefy dziennej, na przykład do wiatrołapu, spiżarni, schowków lub jadalni. W sypialniach lepiej sprawdzają się klasyczne drzwi uchylne, które gwarantują lepszy komfort akustyczny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas