Artykuł sponsorowany W jaki sposób uszczelnić komin?

W jaki sposób uszczelnić komin?

Kominy obecne są w zdecydowanej większości domów. Ich głównym zadaniem jest odprowadzanie spalin. Niezwykle ważne jest, aby funkcjonowały prawidłowo. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że przewody kominowe są ciągle eksploatowane. Natomiast szkodliwe substancje przyczyniają się do ich stopniowego niszczenia. Jednym z często spotykanych problemów jest nieszczelność. Zachęcamy do zapoznania się z najlepszymi sposobami na uszczelnienie komina.

Kiedy można zauważyć, że komin jest nieszczelny?

Niestety w szczególności stare kominy są narażone na ryzyko pojawienia się szczelin i pęknięć. Jednak w prosty sposób można zauważyć, kiedy potrzebne będzie uszczelnianie kominów.  Bardzo często pojawiają się plamy na ścianach lub pęka tynk. Jeżeli jednak czuć nieprzyjemny zapach, oznacza to, że trujący dym przedostaje się do mieszkania. W takiej sytuacji potrzebne jest natychmiastowe działanie. Nie można tego zlekceważyć, gdyż czad to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich domowników. Najlepiej od razu zadzwonić do kominiarza, który przy użyciu specjalnej aparatury sprawdzi stan przewodów kominowych oraz samego komina.

Wiele osób może zastanawiać się, w jaki sposób należy uszczelnić komin. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, gdzie znajduje się przyczyna awarii. Czasami wystarczy zająć się pojedynczymi przewodami wentylacyjnymi lub kominowymi.

Szlamowanie

Jest to jedna z najpopularniejszych metod uszczelniania. Wnętrze komina powlekane jest specjalną masą lub zaprawą uszczelniającą, przy wykorzystaniu specjalnych narzędzi. Taka masa wypełnia wszystkie pęknięcia i szczeliny, a w dodatku jest odporna na wysoką temperaturę. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby wcześniej dokładnie wyczyścić przewody kominowe. Szlamowanie jest jedną z najtańszych opcji, ale nie jest to metoda, dzięki której można pozbyć się problemu raz na zawsze.

Montaż wkładu kominowego

Zamontowanie wkładu kominowego wykonanego z ceramicznych lub stalowych odcinków, to skuteczny sposób na zlikwidowanie wszelkich nieszczelności. Bardzo często takie rozwiązanie stosuje się w przypadku starych i zniszczonych kominów. Wkłady odznaczają się niezwykłą trwałością i odpornością na szkodliwe substancje. Czasami jednak przed włożeniem specjalnego wkładu potrzebne będzie frezowanie komina, czyli poszerzenie jego średnicy.

Uszczelnianie komina od zewnątrz

W niektórych przypadkach kominy są nieszczelne w górnej części, która wystaje ponad dach. Jednak z takim problemem można poradzić sobie w bardzo prosty sposób. Zazwyczaj fachowcy decydują się na montaż blaszanych obróbek. Kawałki trwałej blachy odpowiednio się dopasowuje i zabezpiecza specjalnym uszczelniaczem.

Kto powinien uszczelnić komin?

Wszelkie prace związane z naprawą i konserwacją musi wykonywać doświadczona osoba z kwalifikacjami. Trzeba pamiętać o tym, że nieszczelność komina jest bardzo niebezpieczna. Należy skorzystać z pomocy fachowców, którzy nie tylko znajdą przyczynę problemu, ale także skutecznie sobie z nią poradzą. Warto postawić na profesjonalizm i wybrać firmę Renowacja Kominów Piotr Kocierz. Można być pewnym, że zlecenie zostanie zrealizowane w jak najkrótszym czasie i za przystępną cenę. Natomiast komin będzie funkcjonował prawidłowo przez długi czas.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas