Artykuł sponsorowany W jaki sposób projektuje się nowoczesne biurowce?

W jaki sposób projektuje się nowoczesne biurowce?

Możemy spotkać je w każdym większym mieście. Wyróżniają się oryginalnym wyglądem, górują nad okolicą i stanowią symbol każdej korporacji. Mowa oczywiście o biurowcach, których cyklicznie przybywa w całym kraju. Wynika to z dużego zapotrzebowania na powierzchnie użytkowe. Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej firm, a wiele z nich stale się rozwija. Przedsiębiorcy poszukują więc nowych obiektów, w których będą mogli prowadzić swój biznes bez ograniczeń związanych z małą przestrzenią. Z myślą o nich projektuje się nowoczesne i funkcjonalne biurowce. Jakie czynniki brane są pod uwagę?

Wygląd biurowca ma znaczenie

To, w jaki sposób prezentuje się budynek, w którym urzęduje dana firma, bardzo wiele mówi nam o jej właścicielu. Można śmiało stwierdzić, że biurowce stanowią wizytówkę współczesnego biznesu. Architekci doskonale wiedzą, że liczy się pierwsze wrażenie, a musi być ono jak najlepsze. Z tego też względu budynki tego typu powstają zazwyczaj w najbardziej reprezentacyjnej części miast i cechują się nowatorską formą. Od wielu lat dużym zainteresowaniem inwestorów cieszą się przeszklone biurowce, które nawiązują do zagranicznych standardów budownictwa. W opinii społeczeństwa uznawane są one za najbardziej eleganckie i prestiżowe.

Funkcjonalne i bezpieczne wnętrze

Oczywiście wygląd biurowca to nie wszystko. Dużo większe znaczenie ma funkcjonalność wnętrza całego budynku. Jak informuje pan Marek Wójcik z pracowni architektonicznej w Myślenicach – pomieszczenia trzeba zaprojektować tak, by możliwe było stworzenie ergonomicznych stanowisk pracy. Każde osobne wnętrze powinno mieć zapewnioną odpowiednią ilość światła słonecznego, co wpływa na efektywność pracy. Przestrzeń wewnątrz budynku musi być łatwa do ukształtowania. W tym celu stosuje się nowoczesne rozwiązania technologiczne, pozwalające w razie potrzeby zwiększyć lub zmniejszyć ilość miejsca w konkretnej części obiektu.

Istotne jest również to, by zapewnić użytkownikom budynku powietrze dobrej jakości. Odpowiadają za to rozbudowane systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne. Duży nacisk kładzie się też na oszczędną eksploatację budynku, w czym pomocne jest zastosowanie efektywnego ogrzewania czy technologii związanej z odzyskiwaniem ciepła ze zużytego powietrza. Biurowiec musi też spełniać wszystkie normy związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym. Powszechna jest również ochrona budynku przed włamaniem i wtargnięciem osób niepowołanych. W tym celu w  biurowcach instaluje się monitoring i instaluje systemy antywłamaniowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas