Artykuł sponsorowany W dobie braku kruszyw wybierz firmę z własną kopalnią!

W dobie braku kruszyw wybierz firmę z własną kopalnią!

Przedsiębiorcy z branży budowlanej od kilku lat mierzą się z kolejnym problemem: spadkiem dostępności dobrej jakości kruszyw. Opóźnienia w dostawach kruszyw, zwłaszcza piasku, są obecnie standardem. Dużym problemem okazuje się również jakość surowca – spóźnione transporty nierzadko dowożą kruszywa zanieczyszczone domieszkami większych frakcji, niespełniające norm wymaganych dla konkretnych wyrobów budowlanych.

Piasek, czyli kruszywo na wagę złota

Piasek jest kruszywem naturalnym drobnej frakcji. Jest surowcem odnawialnym, ale znacznie wolniej, niż jest wydobywany. Tymczasem zapotrzebowanie na piasek jest ogromne, do czego przyczynia się olbrzymia ilość realizowanych obecnie inwestycji drogowych. Jednak piasek pochłaniają nie tylko podbudowy dróg. Jest to niezbędne kruszywo do produkcji betonu, ten zaś jest materiałem uniwersalnym, wykorzystywanym przy wznoszeniu wszelkiego rodzaju budowli.

Mniejsze firmy, które zajmują się zaopatrzeniem budowlanki w piasek, pozyskują go z różnych źródeł, niestety nie zawsze legalnych. Tymczasem niekontrolowane wydobycie piasku to prosta droga do katastrofy naturalnej, ponieważ odsłania lustro wód gruntowych, co grozi ich zanieczyszczeniem. Drugi, mocniej odczuwalny przez budowlańców problem z nielegalnym wydobyciem dotyczy jakości surowca, który jest niejednorodny pod względem składu i uziarnienia.

Skąd brać wysokiej jakości kruszywa budowlane?

Najlepiej z kopalni. Zakup bezpośrednio u producenta to przede wszystkim gwarancja jakości kruszywa. Dla obniżenia kosztów transportu warto rozejrzeć się za lokalnym producentem. W okolicach Wrocławia wydobyciem kruszyw zajmuje się np. Piaskopol w Tokarach – przedsiębiorstwo z własną kopalnią i dużym doświadczeniem, zapewniające klientom terminową dostawę surowca swoim transportem. Kruszywo drobnej frakcji spełnia restrykcyjne wymagania zapisane w wymaganiach technicznych, dzięki czemu nadaje się do produkcji nowoczesnych wyrobów budowlanych.

Firma w Tokarach produkuje nie tylko piasek. Wydobywa grubsze kruszywa i rozdrabnia je na potrzebne frakcje. Klienci mogą zamawiać m.in. żwiry, mieszanki piaskowo-żwirowe oraz granitowe, grys i tłuczeń. W niektórych zastosowaniach alternatywą dla naturalnego surowca mogą być kruszywa z recyklingu. Dlatego przedsiębiorstwo zajmuje się również sprzedażą gruzu betonowego i ceglano-betonowego.

Jeśli szukasz solidnego dostawcy kruszyw naturalnych, który umożliwi sprawną realizację bieżących i przyszłych inwestycji, skontaktuj się z przedstawicielem kopalni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas