Artykuł sponsorowany Usługi Geodezyjne i Kartograficzne Geotom – wznowienie granic działki

Usługi Geodezyjne i Kartograficzne Geotom – wznowienie granic działki

Jednym z najczęściej przeprowadzanych procedur geodezyjnych jest wznowienie granic działki, które polega na ustaleniu faktycznej lokalizacji punktów granicznych. Podczas tej procedury znaki graniczne umieszcza się w wybranych charakterystycznych miejscach działki, np. w jej załamaniach lub narożnikach –  ich połączenie wyznacza granicę. W tym artykule dowiesz się więcej na temat wznawiania granic działki i poznasz bogatą ofertę firmy Usługi Geodezyjne i Kartograficzne Geotom – przeczytaj ten artykuł do końca - zapraszamy!

Na czym polega geodezyjne wznowienie granic działki?

Szczegółowe wyznaczenie linii granicznej przylegających do siebie działek pozwala odnaleźć ich granicę i jest jedną z najczęściej przeprowadzanych procedur geodezyjnych. Może dotyczyć sąsiadujących ze sobą gruntów rolnych, jak i inwestycyjnych czy mieszalnych. Sprawdzona i rzetelna firma Usługi Geodezyjne i Kartograficzne Geotom ze Zabrza, znajdującego się na terenie województwa śląskiego, której właścicielem Tomasz Kobielarz zajmuje się odnajdowaniem znaków graniczyć i łączeniem ich za pomocą linii prostej, a tym samym wyznaczaniem przebiegu granicy. Określenie punktów charakterystycznych jest szczególnie ważne, gdy działka nie ma kształtów prostej bryły geometrycznej. Warto też zaznaczyć, że odległość pomiędzy punktami nie może być większa niż 200 m. Ich umiejscowienie musi być solidne, aby nie można ich było w prosty sposób zdemontować.

Aby doświadczony geodeta mógł przystąpić do prac zleconych przez klienta musi uprzednio zapoznać się z dostępną dokumentacją przynajmniej jednego z właścicieli. Warto przed zakupem działki budowlanej i montażem ogrodzenia wznowić punkty graniczne, aby w późniejszym czasie nie dochodziło po różnych waśni sąsiadów. Zamiar przeprowadzenia procedury geodezyjnej dotyczącej wznowienia granic działki musi być obwieszczona zainteresowanym stronom  przynajmniej na 7 dni przed rzeczywistym terminem wykonania. Całość prac kończy się wypisaniem specjalnego protokołu przez geodetę, który powinien zawierać wszelkie niezbędne informacje, łącznie z numerami przylegających działek geodezyjnych, a także z  identyfikatorem i nazwą obrębu. Niezbędne są także dokładnie dane firmy geodezyjnej.

W jakich sytuacjach wznowienie granic działki to dobre wyjście z sytuacji?

Jeżeli występują jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości połażenia granic działek lub gdy nie wiadomo gdzie ona do końca przebiega, to najlepszym rozwiązaniem jest wznowienie granic działki, które może zostać dokonane przez firmę Usługi Geodezyjne i Kartograficzne Geotom z zachowaniem dbałości o najwyższą jakość świadczonych usług. Dzięki takiemu postępowaniu można uniknąć wszelkich sporów, które mogą pojawić się pomiędzy właścicielami sąsiadujących działek. Dodatkowo, pozwala to uniknąć innych kłopotliwych sytuacji dotyczących zasiedzenia, które są niezwykle trudnie do rozwikłania. Jeżeli planujesz zakup działki budowlanej wraz z już istniejącą nieruchomością, wyznaczenie punktów granicznych i linii łączącej działki czyli granicy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Na koniec warto wspomnieć, że firma Usługi Geodezyjne i Kartograficzne Geotom oferuje szeroki wachlarz innych usług, jak np. podziały działek budowlanych o rolnych, tyczenie budynków w terenie, pomiary geodezyjne, opracowanie map do celów projektowych, pomiary powykonawcze i inwentaryzacyjne, a także wiele innych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas