Materiał Partnera Udrażnianie rur

Udrażnianie rur

Jak to mówią, zdarza się najlepszym. Każda umywalka czy zlewozmywak a konkretnie ich odpływy mogą zatkać się wskutek codziennego użytkowania. To samo może przydarzyć się z kanalizacją. Niezależnie czy miało to miejsce w pracy czy domu jest kilka sposobów na to jak sobie poradzić samodzielnie z takim problemem.

Firmy hydrauliczne oferujące kompleksowe usługi wodno-kanalizacyjne jak na przykład „ROMKO” specjalizują się w profesjonalnym udrażnianiu rur. Gdy sytuacja robi się na tyle poważna, że klient sobie nie radzi z samodzielnym przepychaniem rur zgłasza się do nas i ma pewność, że usługa przeprowadzona jest przez profesjonalnego pracownika z użyciem odpowiedniego sprzętu a efekty naszej pracy utrzymają się naprawdę długo!

Najlepiej dbać o instalacje kanalizacyjne od początku ich zamontowania!

Należy pamiętać, że instalacje kanalizacyjne wykonane są z różnych materiałów. Trzeba wiedzieć, jaki został wykorzystany w danym lokalu, ponieważ nie w każdym przypadku można do udrożnienia wykorzystać na przykład agresywne substancje chemiczne. Mogą one uszkodzić elementy instalacji, sprzyjać ich korozji, rozszczelnieniu i rozpadowi. Niezależnie od tego czy do jej montażu wykorzystano elementy z tworzywa sztucznego, aluminium czy stali warto pamiętać, że o instalację należy dbać nie tylko wtedy, gdy coś zaczyna się z nią dziać! Nie wolno do kanalizacji wrzucać stałych odpadów, dużych przedmiotów i resztek jedzenia. Mogą one doprowadzić do częściowego zatkania rur, co w efekcie może skończyć się zalaniem kuchni czy łazienki. Gdy da się zauważyć, że woda nie chce spłynąć na przykład z umywalki oznacza to, że rura kanalizacyjna wymaga przepchania. Pierwszym krokiem powinno być odkręcenie syfonu oraz wybranie z niego i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Dziś większość syfonów jest plastikowa lub stalowa, co nie powinno stanowić problemu. Zdarza się jednak, że szczególnie w starym budownictwie można jeszcze spotkać żeliwne syfony. Wtedy lepiej poprosić o pomoc hydraulika. Pracownicy „ROMKO” pomogą go zdemontować, wyczyścić i zamontować ponownie lub od razu pomogą wymienić go na syfon plastikowy!

Dobry sprzęt to podstawa!

Poza tradycyjną przepychaczką, która pozwala szybko udrożnić zlewozmywak czy umywalkę warto zainwestować w specjalistyczny sprzęt. Zwłaszcza, jeśli niedrożne rury to częsty problem w naszym domu! Gdy instalacja hydrauliczna wymaga mechanicznego przepchania kluczową rolę odgrywa tu też siła. Przede wszystkim sprawdza się tutaj sprężyna hydrauliczna, która powinna być długa i zakończona korbą ułatwiającą kręcenie i wsuwanie sprężyny do rury. Czasami obsługa takiej sprężyny wymaga obecności dwóch osób, aby praca z nią przynosiła oczekiwane efekty. Dziś na wyposażeniu firm hydraulicznych znajdują się bardziej specjalistyczne sprężyny wspomagane silnikiem, które pozwalają usunąć zator bez wysiłku, z rur każdej długości i naprawdę szybko!

Podziel się