Artykuł sponsorowany Tynk maszynowy czy ręczny? Która opcja jest lepsza?

Tynk maszynowy czy ręczny? Która opcja jest lepsza?

Wszyscy chcemy, aby nasz dom był nie tylko funkcjonalny, ale także atrakcyjny wizualnie. Tynkowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod do wykończenia powierzchni ścian stosowana zarówno na ścianach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Tynkowanie stanowi idealny podkład pod malowanie ścian. Obecnie rośnie popularność tynkowania natryskowego, które powoli wypiera tradycyjną, ręczną aplikację materiału. Czym różni się tynkowanie ręczne od maszynowego? Która opcja lepiej sprawdzi się w Twoim domu? Przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań.

Tynkowanie polega na nakładaniu na ścianę zaprawy lub gipsu z wodą w odpowiednich proporcjach, zapewniających właściwą gęstość. Tynkowanie nie tylko poprawia estetykę ścian i sufitów, ale również chroni powierzchnię przed parą wodną i działaniem czynników atmosferycznych. Jeszcze do niedawna tynki nakładano wyłącznie metodami ręcznymi. Obecnie, coraz częściej korzysta się z nowoczesnego tynkowania maszynowego.

Tynkowanie ręczne

Ten tradycyjny sposób nakładania tynku, nazywany także zacieranym, wymaga użycia specjalnej pacy, stworzonej ze stali nierdzewnej. Możemy zdecydować się na tynki zacierane na gładko, gdy zależy nam na idealnie równej i płaskiej powierzchni lub na tynki zacierane na ostro - wówczas  nanoszona na ścianę warstwa tynku powinna mieć grubość ziarna. Następnie nałożona masa zacierana jest pacą z tworzywa sztucznego. W ten sposób fachowcy uzyskują odpowiednią fakturę. Zacieranie pionowe lub poziomie zapewnia efekt wyżłobienia (fakturę kornika), natomiast zacieranie kulistymi ruchami powoduje powstanie faktury baranka.

Tynkowanie natryskowe

To nowoczesny sposób nakładania tynku, który wymaga użycia specjalistycznego agregatu z dyszą, pozwalającą na precyzyjną aplikację. Warto zaznaczyć, że tynk natryskowy różni się od zacieranego także sposobem przygotowania. Do największych zalet tynku maszynowego należy zaliczyć przede wszystkim szybkość wykonywania pracy – wykorzystanie agregatu znacząco przyśpiesza prace. Tynkowanie natryskowe znakomicie sprawdza się w trudnodostępnych miejscach i jest bardzo wygodne. Kolejny atut związany jest z kosztami – choć tynkowanie maszynowe jest droższe od ręcznego, zużycie materiału jest znacznie mniejsze, dzięki czemu możemy nieco zaoszczędzić. Niezależnie od tego, czy interesuje nas  tynkowanie zacierane, czy natryskowe, skontaktujmy się z doświadczonymi fachowcami, którzy specjalizują się w nakładaniu tynków. Dzięki temu zyskamy pewność, że efekt nas zadowoli. Renomą i uznaniem klientów cieszy się firma Green Tynk z Warszawy.

Bez wątpienia nakładanie tynków to zadanie dla specjalistów, którzy dysponują nie tylko odpowiednią wiedzą, ale także doświadczeniem i  wysokiej klasy sprzętem. Dlatego postawmy na firmę, która zadba o to, aby nasze ściany wyglądały dokładnie tak, jak chcemy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas