Artykuł sponsorowany Termomodernizacja budynku w ofercie ARCHITONIKA - Projektowanie Architektoniczne Marek Twardowski

Termomodernizacja budynku w ofercie ARCHITONIKA - Projektowanie Architektoniczne Marek Twardowski

Termomodernizacja budynku oferowana przez biuro ARCHITONIKA, to idealne rozwiązanie, aby zmniejszyć straty ciepła w domu. Warto jednak zdać sobie sprawę, że jest to proces wieloetapowy, który jednak pozwala na uzyskanie sporych oszczędności energii. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam nieco bardziej zagadnienie termomodernizacji budynku. Wskażemy zakres prac projektowych, których efektem będzie znaczne ograniczenie strat ciepła w Waszych domach.

Specyfika procesu termomodernizacji

Pod nazwą termomodernizacja kryje się szereg zmian, jakie należy wprowadzić w budynku, aby wyraźnie zredukować straty ciepła na zewnątrz. Termomodernizacja pozwala na uzyskanie większej ekonomii oraz energooszczędności w procesie ogrzewania wnętrz. Dzięki temu możliwa jest redukcja kosztów energii, której nadmierne zużycie spowodowane jest niedostateczną izolacją budynku.

W jakich sytuacjach wskazana jest termomodernizacja budynku? Przede wszystkim kiedy pomimo wysokich nakładów na ogrzewanie nie można utrzymać pożądanej temperatury wewnątrz budynku. Projekt termomodernizacji wykonuje się także w sytuacjach, gdy ściany oraz podłogi nie spełniają norm w zakresie wartości współczynnika przenikania ciepła. Dzieje się tak przeważnie w przypadku starszych konstrukcji, które są pozbawione wymaganej izolacji termicznej.

Architekci oraz specjaliści w zakresie budownictwa zalecają termomodernizację również w przypadku starych okien oraz systemu grzewczego, który opiera się na kotle o niskiej wydajności. Podobnie jest w przypadku budynków, w których wymiana powietrza realizowana jest w systemie wentylacji grawitacyjnej.

Projekt termomodernizacji

Wykonując projekt termomodernizacji architekt planuje przede wszystkim ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. W wielu przypadkach planowane jest również ocieplenie dachu, podłogi na gruncie oraz stropu znajdującego się nad nieogrzewaną piwnicą. Co ciekawe termomodernizacja obejmuje także wnętrze budynku i znajdujące się w nim instalacje. Pracownie architektoniczne, które przygotowują projekty termomodernizacji, bardzo często planują również wymianę systemu grzewczego, instalację ogniw fotowoltaicznych czy też stworzenie systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła. W ramach termomodernizacji wykonuje się również modernizację systemu przygotowania ciepłej wody do codziennego użytku.

Wykonanie projektu termomodernizacji warto powierzyć doświadczonej firmie. Taką jest z pewnością ARCHITONIKA - Projektowanie Architektoniczne Marek Twardowski, której architekci wykonują zlecenia nie tylko dla Klientów indywidualnych, ale także dla firm. A termomodernizacja jest projektem, który wymaga ogromnej wiedzy, ale i pomysłowości w kreowaniu rozwiązań, które zredukują straty ciepła w budynku.

Termomodernizacja nie jest jedyną usługą oferowaną przez wspomniane biuro, w ich ofercie znajdziemy także tworzenie projektów budowlanych i projekty wykonawcze. Specjaliści z tej firmy zajmują się także aranżacją wnętrz, w tym wykonywaniem projektu podziału funkcjonalnego oraz projektu mebli. Uzupełnienie oferty stanowią usługi z zakresu ekologii m.in. inwentaryzację zieleni oraz charakterystyki energetyczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas