Artykuł sponsorowany Szpalery sadu wzmocnione dzięki słupkom betonowym od Probeton

Szpalery sadu wzmocnione dzięki słupkom betonowym od Probeton

Uprawa drzew i krzewów owocowych nie należy do najłatwiejszych czynności sadownika. Wystarczą większe porywy wiatru, aby połamał on młode gałęzie. Żeby temu zapobiec, gospodarze inwestują w słupki betonowe, które pomogą wesprzeć rosnące rośliny. Firma Probeton produkuje mocne wsparcie, wykorzystując specjalne mieszanki kruszyw i plastyfikatorów, dodatkowo wzmocniają je prętami drutu żebrowanego.

Słupki betonowe używane w ogrodnictwie

O ile materiał, jakim jest beton, najbardziej kojarzony jest z budownictwem, to znalazł on również zastosowanie w ogrodnictwie, gdzie jest w stanie zapewnić roślinom i konstrukcjom, które je wspierają wzmocnienie. Słupki betonowe wykorzystywane są między innymi przy budowaniu tuneli foliowych, a także w sadownictwie jako element zapewniający stabilny wzrost owocowych pnączy takich jak winogrona.

Mogą one stanowić część całej zabudowy, na przykład w postaci płotu. Na siatce będą idealnie rosnąć nowe przyrosty. Dzięki mocnemu wsparciu nie będzie im zagrażał silniejszy podmuch wiatru czy intensywne deszcze, które mogłyby połamać gałęzie i zmniejszyć plony do minimum. Inwestycja w słupki jest na lata, z tego względu, że produkowane są z twardych kruszyw i plastyfikatorów. Dodatkowo są wspomagane belkami z drutu żebrowanego o różnych rozmiarach.

Kiedy warto zainwestować w betonowe wsparcie w ogrodnictwie?

Pracownik Probeton informuje, że

nasze produkty znajdują zastosowanie w różnych celach. Nie ograniczamy się jedynie do tuneli foliowych czy sadów. Jeśli klient ma inny pomysł na wykorzystanie słupków betonowych, służymy pomocą w doborze odpowiednich rozmiarów.

Niezależnie od tego, na jakim etapie wzrostu są uprawy, można zamontować je nawet jeśli są one już na zaawansowanym poziomie. Tym bardziej, że im wyższe są pnącza, tym są bardziej narażone na uszkodzenie przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dodatkowo rośliny z kategorii pnączy znacznie szybciej się rozwijają jeśli mają po czym się piąć.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas