Artykuł sponsorowany Szpachlowanie i gipsowanie z Anfabud

Szpachlowanie i gipsowanie z Anfabud

Stan surowy zamknięty to dopiero początek prac. Budynek posiada już ogólną bryłę. Zostały wstawione drzwi i okna. Poszycie dachu jest już zrobione. Większość prac przenosi się do środka. A tam czeka jej naprawdę sporo. W końcu wewnątrz pomieszczeń nie ma nic poza gołym murem i wylewką betonową. Każde z pomieszczeń trzeba w odpowiedni sposób przygotować.

Gipsowanie

Jednym z często spotykanych etapów prac jest gipsowanie. To wstępna obróbka ścian oraz sufitów. Pozwala w odpowiedni sposób przygotować powierzchnię pod finalne wykończenie. Surowe wnętrze wymaga tego, aby zniwelować ubytki oraz nierówności.

W przypadku ścian może zdarzyć się niewielkie odchylenie od pionu. Rzadko jest widoczne gołym okiem, jednak gładka powierzchnia jest bardzo ważna w kontekście późniejszego wykończenia wnętrza. Pozwala chociażby na precyzyjne ułożenie płytek. Także podłoże przygotowane pod kątem prac malarskich musi być idealne.

Gładkie ściany przed malowaniem

O tym, w jakim stopniu prace wykończeniowe przebiegły precyzyjnie i z dbałością o szczegóły, właściciel nieruchomości dowiaduje się, dopiero gdy ekipa malarska opuszcza mieszkanie. Światło, które odbija się od ściany, uwypukla nierówności. Dlatego firma Anfabud zawsze używa gładzi szpachlowej. Również w przypadku kuchni i łazienek stosuje dostosowany do tego typu pomieszczeń produkt.

Pozwala to finalnie wyrównać ścianę. W przeciwieństwie do gipsu, którego można nałożyć dużą ilość, szpachla to cienka warstwa materiału. Zazwyczaj ma kilka milimetrów grubości. Jest wykorzystywana również do retuszowania łączeń pomiędzy płytami gipsowi, które montuje się na suficie lub ścianach.

 – mówi jeden z pracowników wspomnianego przedsiębiorstwa.

Ważne jest również późniejsze oszlifowanie ściany. Aby zredukować pylenie w pomieszczeniu, które występuje w trakcie obróbki materiału suchego, można zastosować gładź, którą wyrównuje się na mokro. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w trakcie remontu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas