Artykuł sponsorowany Szklane ścianki działowe jako świetne rozwiązanie dla biur

Szklane ścianki działowe jako świetne rozwiązanie dla biur

Szkło jest szlachetnym tworzywem, które od bardzo dawna wykorzystywane jest przez projektantów jako materiał konstrukcyjny oraz detal architektoniczny. Stwarza niemal nieograniczone możliwości do aranżowania przestrzeni użytkowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy szklane ścianki działowe sprawdzają się, jako świetne rozwiązanie dla biur.

Szkło jako tworzywo

Szkło już setki lat temu pojawiło się w architekturze, jako ważny materiał budowlany. Pierwotnie wykorzystywane było do wypełniania przestrzeni okiennych, by z czasem stać się również cenionym elementem dekoracyjnym. Współcześnie, dzięki nowoczesnym technologiom szkło stało się pełnoprawnym materiałem konstrukcyjnym o wyjątkowych walorach użytkowych. Szkło hartowane i laminowane wykorzystywane jest do tworzenia fasad budynków i ścian szklanych, produkcji paneli podłogowych, drzwi i balustrad szklanych, budowy ścianek działowych oraz innych konstrukcji o różnych zastosowaniach.

Zalety szkła konstrukcyjnego

Najważniejszymi zaletami szkła jest jego wytrzymałość, trwałość i transparentność. Szkło hartowane jest materiałem o dużej wytrzymałości mechanicznej i termicznej oraz wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych i chemicznych. Ogromne możliwości aranżacyjne szkło zawdzięcza swojej transparentności. Nadaje ona konstrukcjom szklanym lekkości architektonicznej oraz pozwala na dostęp światła. Obecność szkła pozwala kreować rozświetlone i nowoczesne wnętrza oraz jasne i przyjazne przestrzenie. Jeśli jednak konieczne staje się stworzenie miejsca o pewnej intymności, stosuje się wówczas szkło matowe lub barwione o mniejszej transparentności.

Jak sprawdzają się ścianki działowe w biurach?

Konstrukcjami z płyt szklanych zajmują się specjalistyczne firmy, którym można zlecić wykonanie drzwi szklanych, szklanych kabin prysznicowych i innych zabudów szklanych. Przykładem takiej firmy jest Architektura Szkła z Krakowa, która także wykonuje na zamówienie szklane ścianki działowe do biur i domów. Przeszklenia na wymiar do biur to cenione rozwiązanie, które pozwala na szybką i stosunkowo niedrogą organizację pracy firmy. Umożliwia aranżację przestrzeni biurowej, budowę szklanych open space’ów, gabinetów, sali konferencyjnych itp. Firmy zajmujące się budową ścianek działowych ze szkła wyposażają je w drzwi szklane oraz mogą zaoferować wykonanie szklanych elementów meblowych i dekoracyjnych. Szklane ścianki działowe to eleganckie rozwiązanie, które nie tylko stwarza pracownikom doskonałe warunki pracy, ale również podnosi prestiż firmy. Pasuje także do nowoczesnych mieszkań i domów, a także sprawdza się w obiektach użyteczności publicznej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas